اسکن کف پا

اسکن کف پا چیست؟ فواید و مزایای کاربردی آن

اسکن کف پا چیست؟ تهیه اسکن کف پا برای بدست آوردن ابعاد دقیق پا جهت بررسی مشکل و ساخت ارتز(کفش طبی، کفی طبی و…)مناسب برای درمان، بسیار کارآمد است و باعث دقیق تر شدن تشخیص کارشناس میشود که میتواند کمک بسیاری به درمان کند.

باعث افتخار و خوشحالی موسسه ارتوپد فنی توان طب است که از جدیدترین روش ها و پیشرفه ترین دستگاه ها مانند اسکن از کف پا برای کلیه مراجعه کنندگان عزیز استفاده می کنیم.

دستگان اسکن ما، نوع قوس کف پا، اندازه ی کف پا و نقشه ی فشاری آن را تحلیل می کند. متخصصین ما در زمینه ی تهیه ی کفش و کفی های طبی، با استفاده از این آنالیز می توانند به خوبی و با دقت بالا، کفش و دیگر وسایل طبی مورد نیاز را طراحی کرده و بسازند.

بدین صورت افراد می توانند به راه حل مورد نظر برای راحتی و سلامت پای خود برسند.

پاها پایه و اساس سیستم اسکلتی عضلانی بدن بوده و آن را از فشار و تنش های وارده در اثر حرکت، محفوظ می دارند.

درمان بسیاری از عارضه های مختلف در سر تا سر بدن، با ارزیابی پا ها شروع می شود چرا که پاها در بسیاری از مواقع، منبع و علت اصلی درد و عارضه می باشند. حتی اگر کف پاها دردناک نباشند، می توانند منبع درد برای ران، زانو، باسن، کمر، شانه و یا گردن باشند.

اسکن دیجیتالی کف پا، یک راهکار پیشرفته ی تشخیص اختلالات کف پاست که ممکن است باعث به وجود آمدن درد در زانو ها، پشت و یا گردن شوند. پس از تشخیص چنین عارضه هایی، افراد را به کمک کفش و کفی های طبی مورد درمان قرار می دهند. البته برای موارد شدید، روش های درمانی متفاوتی نیز به کار می روند.

اسکن کف پا با لیزر چیست؟

اسکن کف پا

اسکن کف پا با لیزر یک فناوری پیشرفته است که تصویری دقیق از پا ارائه می دهد. این تصویر به پزشك متخصص چشم انداز كامل و روشنی از وضعیت سلامتی بیمار می دهد ، كه فاكتور مهمی در جهت سلامت كلی و عملکرد بقیه اعضای بدن است.

این اسکن های لیزری پا بسیار دقیق هستند و می توانند بلافاصله عدم تعادل ناشناخته پا را آشکار کنند. لحظاتی پس از انجام اسکن لیزر پا ، یک متخصص کایروپراکتیک ماهر می تواند دلیل درد و چگونگی رفع آن را تشخیص دهد.

مثال موردی:

اگر یکی از قوس های پا مشکل داشته باشد ، همان پا به طور داخلی می چرخد و فشار را روی زانوها ، لگن و باسن ایجاد می کند. این امر باعث درد های مزمن در اضافه کاری هر یک یا همه این مناطق به دلیل قوس نامتعادل در پا می شود.

این امر همچنین می تواند منجر به آسیب دیدگی فردی شود. خوشبختانه ، اسکن پا با لیزر و بررسی وضعیت ساختاری که به صورت دوره ای انجام می شود ، می تواند با گرفتن و اصلاح عدم تعادل قبل از انجام سایر نواحی بدن ، از آسیب دیدگی طولانی مدت جلوگیری کند.

فواید اسکن دیجیتالی کف پا

اسکن کف پا

اسکن دیجیتالی کف پا، یک ارزیابی کامل و جامع از کف پای بیمار به همراه دیگر عوامل حائز اهمیت، ارائه می دهد. در طی این عمل، یک نقشه از کف پای بیمار تهیه می شود که وزن او، نحوه ی توزیع وزن و فشار وارد بر کف پا همراه با هرگونه اختلال موجود در کف پا، در این نقشه در نظر گرفته شده اند.

انجام این اسکن تنها چند دقیقه زمان برده و پس از آن یک ارزیابی جامع از هر یک از سه قوس در هر پا، ارائه خواهد شد.

افرادی که به جای استفاده از روش های قدیمی  و الگو برداری از کف پا به کمک گچ، از  روش پیشرفته اسکن فشاری استفاده می کنند، از آنالیز و ساخت سریع تر وسایل طبی، سود خواهند برد.

این افراد، ارتوتیک (وسایل طبی) مورد نیاز خود را زود تر دریافت کرده و می توانند از آن استفاده کنند.

کاربرد

  • آنالیز آسیب های مکانیکال مربوط به کف پا و اختلالات در نحوه ی راه رفتن.
  • ارزیابی اثر ارتوتیک ها بر کف پا و نحوه ی راه رفتن
  • تشخیص اختلالات ثانویه ی مربوط به دیابت و دیگر مشکلات نوروپاتیک
  • تشخیص مناطق مستعد برای ایجاد زخم
  • مشاهده ی عملکرد کف پا و اختلالات در نحوه ی راه رفتن
  • تنظیم نحوه ی توزیع وزن در کف پا، پس از انجام عمل جراحی
  • مقایسه ی شرایط قبل و بعد از عمل جراحی
  • تشخیص اختلالات پیشرونده ی کف پا
  • ارزیابی فشار وارده در اثر تحرک پایین
  • در نظر گرفتن بخش هایی از کف پا، برای آنالیز بخش بخش آن ها به صورت جداگانه

برای گرفتن اسکن کف پا کجا برم؟

شما میتوانید برای گرفتن اسکن از کف پای خود به موسسه ارتوپد فنی توان طب مراجعه کنید.

ما قدرتمند ترین دستگاه اسکنر را در اختیار داریم

در اینجا متخصصان ما پس از گرفت اسکن از کف پای شما، آن را بررسی کرده و کفش طبی ، کفی طبی و یا دیگر ارتز های متناسب با مشکل پای شما را خواهند ساخت.

آدرس مطب

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند