کفی طبی

کفی چیست؟ کفی طبی کفش چگونه و کجا ساخته می شود؟

کفی طبی برای درمان انحرافات پاکفی طبی نوعی از کفی میباشد که باعث رفع اصلاح انحرافات پا و مچ پا ، توزیع مناسب فشارهای کف پایی  و حفظ تعادل قوس های کف پایی بر اساس نیازهای فرد ساخته می شود و در داخل کفش قرار میگیرد. .

امروزه در بسیاری از کلینیک های ارتوپدی فنی از جمله در موسسه ارتوپدی فنی توان طب اسلامشهر با معاینه بالینی و لمس کف پا ، مشاهده و بررسی الگوی راه رفتن ، قالبگیری و بر اساس تجربیات متخصص ، کفی طبی برای افراد تهیه می شود.

در مراکز توانبخشی در کشورهای پیشرفته ، ویژگی های کف پای  اشخاص با استفاده از دستگاه های اندازه گیری نیرو و فشار کف پا در حالت حرکت و ایستاده دریافت و پردازش می شود که هم اکنون این مهم در مرکز ونک با استفاده از سیستم اسکن کف پا مقدور است.

هر شخصی با مقدار مشخصی از یک لایه نرم در کف پای خود متولد می شود. این لایه بالشتکی به صورت طبیعی امواج ضربه ای را که به کف پا وارد می شوند، ملایم تر کرده و به شیوه ای مناسب به کل پا اعمال می کند. متاسفانه با افزایش سن افراد این لایه طبیعی در طول زمان اثر خود را از دست داده و تحلیل می رود بنابرین استفاده ازکفی طبی ضرورت میابد. .

وظیفه هر کفی طبی  باید این باشد که انواع ناهنجاری های بدن و یا الگوهای غلط راه رفتن را اصلاح کند. این کفی ها تنها به منظور تصحیح صافی کف پا به کار گرفته نمی شوند ؛ بلکه هدف اصلی آن ها راحت تر کردن ایستادن، راه رفتن و دویدن است. به این ترتیب که به مقدار بسیار کمی، زاویه هایی را که در آن ها به پا ضربه می خورد، تغییر می دهند.

کفی فومی

ساخت کفی با استفاده از 3نوع فوم که بر اساس مناطق تحت فشار طراحی میشوداین کفی نیز از روی قالب های استاندارد ساخته می شود . کفی فومی دارای بستر نرمی می باشد و خاصیت انعطاف پذیری آن باعث بهبود عملکرد قوسی کف پا می شود

کفی طبی چرمی

سنتی ترین نوع کفی که در کلینیک های فنی ساخته می شود. کفی چرمی دوام بالایی دارد و شکل خود را با گذشت زمان حفظ می کند. این کفی ها ازروی سایز پای بیمار بر روی قالب های کفش استاندارد ساخته می شود.

 

کفی طبی سیلیکونی

کفی طبی سیلیکونی به گونه ای طراحی شده که ضمن توزیع یکنواخت وزن بدن در سطح کف پا و جلوگیری از اعمال فشار نقطه ای، با ایجاد بستری نرم در داخل کفش از بروز التهاب و زخم در پای افراد مبتلا به بیماری قند (دیابت) جلوگیری می نماید.

همچنین از انتقال ضربه و شوک های ناشی از راه رفتن و فعالیت های ورزشی به زانو و ستون فقرات کمری جلوگیری می کند.

موارد استفاده

پاهای حساس

درد در ناحیه سینه پا

سر استخوان های کف پایی و قوس پا

التهاب نیام کف پایی

پاشنه درد و کمردردهای عمومی

نکته

این محصول با استفاده از سیلیکون طبی تولید شده و ضد حساسیت، ضد باکتری و قابل شستشو می باشد و به مرور زمان شکل و حالت خود را از دست نمی دهد و قوس های آن صاف نمی شود.

اسکن پا

با استفاده از دستگاه  اسکن پا در موسسه ارتوپدی فنی توان طب و نرم افزار پیشرفته آن نحوه توزیع فشارهای کف پا با امکانات گرافیکی به صورت رنگ های مختلف در نقاط مختلف کف پا از لحاظ میزان فشار نشان داده می شود. به کمک چنین اطلاعات کمی و کیفی ، متخصصین موسسه با سهولت و دقت بیشتری می توانند نسبت به تجویز  و ساخت  انواع کفی ها اقدام نمایند.

کفی طبی اسکنی (Foot Scan)

این کفی مدرن ترین شیوه ی ساخت کفی را در دنیا دارد. برای ساخت آن ابتدا اسکن کامپیوتری از پا گرفته می شود تا نقاط فشار و وارد شدن نیرو تعیین گردد سپس با قالبگیری از پا و اصلاح قالب اقدام به ساخت کفی مخصوص پای بیمار می کنیم.

مدت کار کردن این نوع کفی ها 1 تا 3 سال می باشد. باتوجه به نقاط دقیق اعمال نیرو داخل آن سرعت بهبود اصلاح قوس بالا می رود. ظرافت این نوع کفی به قدری است که در بیشتر کفش ها جا می شود.

سفارش انواع کفی طبی

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

میتوانید انواع مختلف کفی طبی را

از موسسه ارتوپد فنی توان طب سفارش دهید.

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند

0/5 (0 Reviews)