هر آنچه باید در مورد بهترین کفش های طبی بدانید

بهترین کفش طبی کفش هایی هستند که به خوبی از پا، مچ پا و ساق پا حمایت کنند. آنها اغلب با استفاده خاصی در ذهن طراحی می شوند ، برای مثال ، فردی که مبتلا به فلج مغزی است ممکن است به کفش طبی (ارتوپدی) نیاز داشته باشد.

قبلاً از کفش های طبی تنها افرادی که که از بیماری هایی مانند: دیابت و خار پاشنه ،صافی کف  پا و.. رنج میبردند استفاده میکردند اما حالا این محصولات طبی طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند و پوشیدن کفش طبی بین همه رایج شده است. این محصولات کیفیت پیاده‌روی و فعالیت های روزمره را به طور چشمگیری افزایش میدهد.

کفش های طبی چه تفاوتی با کفش های معمولی دارند؟

کفش های طبی دارای ویژگی ها و خصوصیات خاصی هستند که آنها را از کفش های معمولی متمایز می‌کند. در زیر چند تفاوت اصلی را ذکر کرده ایم:

  1. عرض اضافی و گزینه های اندازه بیشتر. از آنجا که پای افراد بسیار منحصر به فرد است ، اکثر مارک های طبی، ارتوپدی در سه عرض اصلی (باریک ، منظم و گسترده) و اندازه های تقریباً نامحدود موجود هستند.
  2. كفی پای بالا. افرادی که مشکلات پیشانی مانند “پنجه پنجه” یا “انگشتان پای متقاطع” را تجربه می کنند ، نیاز به فضای عمودی بیشتری برای پاهای خود دارند.
  3. محکم تر بستن. بهترین کفش های طبی از سیستم بسته شدن قلاب و حلقه استفاده می کنند که برای افرادی که دارای تحرک یا عملکرد محدود هستند راحت تر محکم می شود.
  4. کفی فوقانی بدون درز. نقاطی را که ممکن است باعث ساییدگی یا سایش شود حذف می کند.
  5. پاشنه محکم و حمایتی. برای حمایت از پشت پا.
  6. بدنه ای قوی و محکم _ زیره و کفی محکم و قوی. زیره خارجی به طور معمول “نقاط ضربه” را برای جذب تاثیر راه رفتن تعریف کرده است.

مزایای کفش طبی

بهترین کفش طبی

کفش های طبی (ارتوپدی) می توانند رشد و نمو صحیح وضعیت بدن شما را تقویت کنند ، به شما کمک می کنند تا شما را متحرک ، راحت و بدون درد نگه دارید و در نهایت از شادتر و سالم تر بودن شما حمایت می کند.

اغلب یک کفش ارتوپدی برای کمک به شما در تغییر نحوه راه رفتن مورد نیاز است ، به عنوان مثال ، اگر به انگشتان پای خود بیش از بهبودی فشار وارد می کنید ، یک کفش ارتوپدی می تواند به شما کمک کند دردی را که از راه رفتن احساس می کنید از بین ببرد. کفش های ارتوپدی مدرن نیز می توانند بسیار زیبا به نظر برسند!

چگونه بفهمیم به کفش طبی احتیاج داریم؟

اغلب هنگام استفاده از کف پا و مچ پا (نحوه کار استخوان ها و رباط ها) که باعث ایجاد درد یا تأثیر در راه رفتن می شود ، کفش های طبی سفارشی مورد نیاز است. پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی ممکن است به شما پیشنهاد کرده باشد که از کفش های حمایتی بیشتری مانند کفش طبی استفاده کنید. اگر درد پا ، پاهای بزرگ ، پهن یا بسیار باریک دارید ، احتمالاً یک جفت کفش ارتوپدی راحت تر و حمایتی تر از یک جفت کفش معمولی است.

نحوه عملکرد کفش طبی

بهترین کفش طبی

بهترین کفش های طبی اندازه گیری و تنظیم می شوند تا کاملا مناسب پای شما باشد. بیشتر کفش های طبی با تراز کردن پا و مچ پا کار می کنند. این امر با ایجاد الگوی راه رفتن “معمولی” و کارآمد به کاهش درد یا خطر صدمات طولانی مدت کمک می کند. استفاده از کفی های ارتوپدی نیز می تواند با انتقال وزن به طور مساوی روی پا ، به کاهش فشار بر پاشنه و توپ پا کمک کند. این به طور معمول نواحی دردناک را تسکین می دهد. کفی های ارتوسی با پشتیبانی از قوس خوب نقش مهمی در کاهش استرس زانو ، باسن و کمر و همچنین بهبود هم ترازی پا و پا ایفا می کنند.

چگونه کفش های ارتوپدی(طبی) را انتخاب کنم؟

ویژگی های داخل یک کفش ارتوپدی، کفش‌های مناسب ارتوپدی شما باید حمایت کافی را داشته باشند، قوس پای شما را حمایت کنند و فضای کافی برای حرکت انگشتان پا فراهم کنند. اتاق انگشتان پا از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا کفش های خیلی تنگ می توانند به مرور زمان باعث ایجاد مشکلات مفصلی، سوزش و پینه شوند.

آیا قبل از خرید یک جفت کفش ارتوپدی نیاز به مشاوره تخصصی دارم؟

نه ، اما مطمئناً می تواند کمک کند. در حالی که دسترسی و سفارش آنلاین به کفش های طبی “استاندارد” ممکن است آسان باشد ، اما ضمانت چندانی وجود ندارد که اولین جفت شما برای پا شما بیشترین حمایت را خواهد کرد.

یک متخصص ارتوپدی می تواند اطلاعات و مشاوره بیشتری در مورد اینکه بهترین کفش طبی که برای شما مناسب است کدام است و در صورت نیاز به وسیله ارتوپدی مانند AFO مورد نیاز است ، به شما ارائه دهد. با همکاری شما ، یک پزشک بالینی می تواند در مورد مواردی مانند وضعیت صحیح بدن ، نحوه پوشیدن و در آوردن کفش ، سفت بودن کف آن ، وزن کلی کفش و سایر جزئیات کوچک که به شما اطمینان می دهد ، صحبت کند. کفش ارتوپدی جدید بسیار مناسب است.

بهترین کفش طبی

در حین نصب ، یک متخصص ارتوپدی می تواند به شما کمک کند تا جوانب مثبت و منفی بسیاری از کفش های مختلف طبی را در نظر بگیرید و از شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد آنچه مناسب شما و شیوه زندگی شما است ، حمایت کند. اندازه پاهای شما نیز با افزایش سن تغییر می کند ، بنابراین خوب است که قبل از خرید یک جفت کفش جدید ، ابتدا پاها را اندازه گیری کنید. خرید کفش طبی خارج از قفسه ممکن است مناسب نباشد و مجبور شوید آنها را برای یک جفت دیگر برگردانید.

خط پایانی: یک جفت کفش طبی که بد نصب شده باشد می تواند به پاهای شما آسیب برساند یا سود کمی به شما برساند. مراجعه سریع به متخصص ارتوپدی آموزش دیده برای اندازه گیری پاها و نصب کفش می تواند در هزینه ، زمان ، سرخوردگی شما صرفه جویی کند و در نهایت یک جفت کفش به شما تحویل دهد که حداکثر راحتی و پشتیبانی را برای شما فراهم می کند.

آیا کفش های ارتوپدی خوب هستند؟

کفش های ارتوپدی پشتیبانی عالی را به شما ارائه می‌کنند. کفش‌های ارتوپدی نه‌تنها برای رفع قوس‌های شما طراحی شده‌اند، بلکه کفش‌های ارتوپدی(طبی) میتوانند از پاشنه‌های شما محافظت کنند و همچنین به تنظیم مجدد پای شما کمک کنند. بدون این حمایت و هم ترازی مناسب، مسائل دردناک و خسته کننده مانند صافی کف پا و فاسیای کف پا ممکن است رخ دهد.

یک قرار ملاقات برای ارزیابی ارتز رزرو کنید

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

اگر احساس می کنید از کفش های مختلف طبی موجود دچار سردرگمی شده اید یا فقط چند سوال دارید، میتوانید با شماره تلفن 56111339 تماس بگیرید و یک قرار ملاقات رزرو کنید. کارشناسان ما آماده خدمت رسانی به شما هستند.

ما در موسسه توان طب با اسکن کردن کف پای شما بهترین کفش طبی که مناسب با مشکل پای شما است را آماده میکنیم. دستگاه اسکن به ما در ساخت یک محصول دقیق و کاربردی کمک بسیاری میکند. همچنین اطلاعات دقیقی به ما میدهید که با استناد به این اطلاعات میشود مشکل پا را بهتر تشخیص داد و بررسی کرد.

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند

آدرس ما در شبکه های اجتماعی :

    

تخفیف