تاثیر کفش بر درد پا

تاثیر کفش بر درد پا. اگر پاهای شما در زندگی شما دردناک است، به کفش هایی که می پوشید نگاهی بیندازید. آیا روزهای خود را با پوشیدن کفش پاشنه بلند می گذرانید؟ آیا کفش شما واقعا مناسب است؟ آخرین باری که قبل از خرید یک جفت کفش جدید، پای خود را اندازه گرفتند، چه زمانی بود؟

پرداخت پول‌های هنگفت برای کفش هایی که صدمه می زند

یک نظرسنجی منتشر شده نشان داد که اکثر زنان از پوشیدن کفش هایی که به پاهایشان آسیب می زند خسته شده اند. زنان شرکت کننده در این نظرسنجی از 1,250,000 تومان تا 5,000,000 تومان برای کفش هایی که به آنها آسیب می رساند پرداخت کردند

 • کفش‌های پاشنه بلند و کفش‌های نامناسب می‌توانند باعث مشکلاتی مانند هالوکس والگوس، درد پاشنه، تغییر شکل انگشتان پا و حتی آسیب عصبی شوند.
 • کفش‌های تخت نیز مشکل بزرگی هستند زیرا پشتیبانی از قوس را فراهم نمی کنند. برای کمک به اصلاح وضعیت پاشنه پا و حمایت از قوس کف پا، می توانید کفی‌های طبی پا اضافه کنید.

 • پوشیدن کفش های نامناسب نه تنها به پاهای شما آسیب می رساند، بلکه می تواند به مشکلات زانو نیز منجر شود.

علائم پا نشان دهنده مشکلات سلامتی است

کفش‌های شما می‌توانند علت درد پای شما باشند زیرا تاثیر کفش بر درد پا بسیار حائز اهمیت است، اما پاها اغلب نشانه خوبی از سلامت عمومی شما هستند.

نمونه هایی از اینکه چگونه سلامتی شما بر پاهای شما تأثیر می گذارد:

 • مچ پا متورم می تواند نشان دهنده نارسایی احتقانی قلب باشد
 • پاهای غیر حساس به درد و دما می تواند نشانه دیابت باشد
 • سردی پاها ممکن است نشانه بیماری گردش خون باشد
 • ناخن های چاق شده ممکن است نشان دهنده بیماری مزمن تنفسی باشد

اگر پاهایتان شما را آزار می دهد، به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه کنید، زیرا ممکن است مشکل شما فقط کفش هایتان نباشد.

بهترین کفش برای راحتی زنان

طبق انجمن ارتوپدی پا و مچ پا، زنان باید کفش هایی با قد بیش از دو و یک چهارم اینچ بپوشند و کفش هایی در این ارتفاع ها نباید بیش از دو یا سه ساعت در روز بپوشند.

پوشیدن مکرر کفش های پاشنه بلند برای مدت طولانی می تواند به مرور زمان تاندون آشیل را کوتاه کند و باعث کاهش دامنه حرکتی پا شود. به این اکینوس می گویند و می تواند منجر به درد پا و همچنین بیماری های متعدد پا شود

خرید کفش مناسب

انتخاب کفش مناسب اولین قدم برای از بین بردن تاثیر کفش بر درد پا است.

اگر پنج سال یا بیشتر پای خود را اندازه گیری نکرده اید، باید دفعه بعد قبل از خرید کفش اندازه گیری کنید. پاها می توانند در طول سال ها اندازه و شکل را تغییر دهند. و فقط یک پا را اندازه نگیرید – هر دو پا را اندازه بگیرید. پاهای شما ممکن است اندازه های متفاوتی داشته باشند و باید کفش های خود را متناسب با پای بزرگتر بخرید.

نکاتی برای امتحان کردن و خرید کفش:

 • کفش های خود را صرفاً به این دلیل انتخاب نکنید که برچسب اندازه شما را نشان می دهد – آنها را امتحان کنید و بر اساس نحوه قرار گرفتن آنها روی پای شما آنها را خریداری کنید.
 • اگر هنگام امتحان کردن یک جفت کفش قبل از خرید احساس تنگی می‌کنید، مطمئن شوید که کفشی پهن‌تر را امتحان کنید، نه فقط یک کفش بلندتر.
 • در پایان روزی که پای شما بیشترین تورم را دارد، کفشی را که قصد خرید آن را دارید، امتحان کنید. پای هر کسی بدون در نظر گرفتن سلامتی، در پایان روز بیشترین ورم را دارد. بنابراین اگر در پایان روز مناسب باشد، احتمالاً بقیه روز خوب خواهد بود.
 • اگر کفش‌های شما به درستی جا می‌شوند، زمانی که ایستاده‌اید بین انتهای بلندترین انگشت پا و نوک کفش‌تان بین 3/8 تا 1/2 اینچ فاصله وجود خواهد داشت.
 • انتظار نداشته باشید که یک جفت کفش تنگ متناسب با پای شما کشیده شود. اگر این کار را انجام دهید، بعداً برای پا درد می خواهید.
 • کفش‌ها باید دارای پنجه‌های گرد باشند که به فضای انگشتان شما اجازه تکان خوردن بدهد. کفش های نوک تیز اغلب انگشتان پا را به خانم ها می دهند که روی هم قرار می گیرند و در آینده درد شدید ایجاد می کنند.

کشش پا برای کاهش تاثیر کفش بر درد پا

ورزش هایی که به پیشگیری و تسکین درد پا کمک می کند شامل برنامه های ورزشی خانگی است که تاندون آشیل یا فاسیای کف پا را کش می دهد. انجام منظم این تمرینات ساده می تواند به کاهش درد پا کمک کند.

گاهی اوقات کل اندام تحتانی، از عضله تحتانی کمر، باسن، همسترینگ گرفته تا فاسیای پلانتار آشیل، سفت است. بنابراین می توانید مقدار مناسبی حرکات کششی نیز برای کمک به این امر انجام دهید.

آینده کفش های پاشنه بلند

بر اساس نظرسنجی AOFAS، خبر خوب برای زنان این است که اکثریت زنان دیگر برای کار روزانه کفش بیش از سه سانتی‌متر نمی پوشند و کمتر از 3 درصد از زنان کفش هایی با قد بیشتر می پوشند. از 5 سانتی‌متر. 20 درصد از زنان گزارش می دهند که کفش های ورزشی در سر کار می پوشند. مجلات مد معمولاً زنانی را با کفش‌های پاشنه بلند نشان می‌دهند، اما حقیقت این است که زنان معمولی این روزها زمان زیادی را با چنین کفش‌های ناراحت کننده و دردناک نمی‌گذرانند.