تمرینات اسکولیوز

تمرینات اسکولیوز که می توانید در خانه انجام دهید

تمرینات اسکولیوز میتواند کمک بسیاری به درمان و حتی تسکین درد در این بیماری کند. ما در این صفحه برخی از تمرینات مناسب اسکولیوز را برای شما آورده ایم که میتواند مفید واقع شود. پس همراه ما باشید تا با این تمرینات آشنا شوید.

بررسی اجمالی

اسکولیوز با انحنای S یا C شکل در ستون فقرات مشخص می شود. به طور کلی در دوران کودکی دیده می شود، اما می تواند در بزرگسالی نیز ایجاد شود.

اسکولیوز در بزرگسالان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، موقعیت ناهموار لگن، جراحی‌های ستون فقرات یا مفاصل گذشته، انحراف زانو یا پا یا حتی آسیب‌های سر رخ دهد.

برخی از منحنی ها شدیدتر از بقیه هستند. در موارد متوسط تا شدید، اسکولیوز ممکن است از طریق بریس و/یا جراحی اصلاح شود. اگر به اسکولیوز مشکوک هستید، باید با پزشک خود در مورد یک برنامه درمانی مناسب مشورت کنید.

ما با راکی اسنایدر، یک مربی شخصی و متخصص ورزش های اصلاحی مستقر در سانتا کروز، کالیفرنیا، صحبت کردیم، که چند تمرین را برای افراد مبتلا به اسکولیوز و همچنین حرکات کششی پیشنهاد کرد که ممکن است به بهبود مهارت کمک کند.

او توضیح می دهد که تفاوت بین ستون فقرات معمولی و یک فرد مبتلا به اسکولیوز این است که ستون فقرات می تواند از یک طرف به سمت دیگر حرکت کند. به عنوان مثال، هنگام راه رفتن، ستون فقرات شما خم می شود و به چپ و راست می چرخد و در نهایت به مرکز برمی گردد. افراد مبتلا به اسکولیوز به دلیل انحنای ستون فقرات، حرکت در یک جهت را با مشکل مواجه می کنند.

سه تا از تمرینات اسکولیوز

تمرینات زیر ممکن است لزوماً برای تشخیص اسکولیوز خاص شما هدف قرار نگیرند، اما آنها نقطه شروع خوبی برای حرکت شما هستند. گاهی اوقات، این تکنیک های قدرتی و حالت دهنده کلی برای کاهش علائم اسکولیوز خفیف کافی است.

پایین بیایید و یک دست برسید

 1. هنگامی که به پشت دراز می‌کشید، هر کدام از پاها بلندتر به نظر می‌رسند، روی یک جعبه یا پله کوچک بگذارید.
 2. در حالی که به سمت زانو خم می شوید، پای مخالف را تا زمین پایین بیاورید.
 3. در حین پایین آمدن، بازو را در همان سمتی که پای پایین آمده است تا جایی که ممکن است بالا بیاورید. به عنوان مثال، اگر پای چپ به سمت زمین پایین می آید، بازوی چپ را بالا بیاورید.
 4. 2 تا 3 ست 5 تا 10 تکراری را فقط در این سمت انجام دهید. تمرین را از طرف دیگر انجام ندهید.

قلاب رو به بالا و پایین

 1. در حالت پلانک مستعد با بازوهای کشیده، باسن خود را تا جایی که ممکن است به سمت عقب و بالا فشار دهید.
 2. این حالت را به مدت 2 ثانیه نگه دارید و سپس باسن خود را به سمت زمین پایین بیاورید.
 3. سعی کنید تا حد امکان پایین بیایید بدون اینکه احساس ناراحتی یا درد در پشت خود ایجاد کنید.
 4. 2 تا 3 ست 5 تا 10 تکراری را انجام دهید.

حالت تقسیم با دسترسی بازو

 1. در حالی که پای بلندتر را در جلو و در طول گام کمی زیادتر جلو بروید.
 2. بالاتنه خود را همیشه تا حد امکان صاف نگه دارید.
 3. شروع به جابجایی وزن به جلو و عقب کنید و اجازه دهید تا زانوی جلویی که احساس می‌کنید وزن روی آن جابجا می‌شود خم شود.
 4. همانطور که وزن خود را به جلو می برید، دستی را که در مقابل پای جلویی قرار دارد تا جایی که ممکن است بالا بیاورید.
 5. در حالی که آن بازو به سمت بالا می‌رود، تا جایی که ممکن است، دست دیگر را به سمت عقب برسانید. این امر باعث می‌شود که بالاتنه و ستون فقرات به سمت پای جلویی بچرخند.
 6. این تمرین را فقط در آن طرف انجام دهید. 2 تا 3 ست 5 تا 10 تکراری را انجام دهید.

تمرینات اسکولیوز schroth 

تمرینات Schroth، تمرینات وضعیتی نامتقارن مخصوص اسکولیوز هستند که هدف آنها بهبود وضعیت بدنی و درد است و به بیماران آموزش می‌دهد که به طور آگاهانه وضعیت صحیح بدن را در فعالیت‌های زندگی روزمره حفظ کنند.

این تمرینات تمرینات استقامتی و قدرتی عضلات شکم، پشت و پا را هدف قرار می دهند.

یک مطالعه منبع معتبر نشان داد که بیمارانی که تمرینات Schroth را انجام می‌دادند، بهبودهایی در تصویر خود، استقامت عضلات پشت و سطح درد ایجاد کردند.

انواع اسکولیوز

برخی از تمرینات اسکولیوز ممکن است توسط یک پزشک یا فیزیوتراپیست برای کمک به تفاوت ساختاری خاص شما تجویز شود، اما آنها وسیله ای برای درمان نیستند. درمان اسکولیوز متوسط تا شدید به احتمال زیاد شامل جراحی خواهد بود.

خفیف

اسکولیوز خفیف معمولاً به مراقبت پزشکی قابل توجهی نیاز ندارد و به اندازه سایر اختلالات وضعیت بدن با چشم قابل مشاهده نیست.

اسکولیوز خفیف به طور کلی اصطلاحی برای توصیف اسکولیوز است که در آن زاویه کاب یا انحنای ستون فقرات کمتر از 20 درجه است. اسکولیوز خفیف بیشترین پاسخ را به درمان ورزش می دهد.

در حد متوسط

اسکولیوز متوسط ممکن است با ورزش درمان شود، اما گاهی اوقات استفاده از بریس های تجویز شده پزشکی نیز توصیه می شود. اسکولیوز متوسط ممکن است به اسکولیوز شدید تبدیل شود که به عنوان انحنای ستون فقرات بین 40 تا 45 درجه تعریف می شود.

شدید

اسکولیوز شدید معمولاً باید با جراحی ستون فقرات اصلاح شود.

اسکولیوز خود را مدیریت کنید

اسکولیوز خفیف اغلب به سادگی با ورزش، مشاهده پزشکی، فیزیوتراپی مخصوص اسکولیوز و درمان کایروپراکتیک توسط متخصص کایروپراکتیک اسکولیوز کنترل می شود. برای برخی از افراد مبتلا به اسکولیوز، یوگا یا پیلاتس نیز برای کاهش سطح درد و افزایش انعطاف پذیری توصیه می شود.

اسکولیوز متوسط اغلب شامل بریس(مانند: بریس میلواکی) برای جلوگیری از انحنای بیشتر ستون فقرات است. بسته به انحنای ستون فقرات، پزشک ممکن است افزایش مشاهدات پزشکی یا سایر روش های درمانی را توصیه کند.

هنگامی که ستون فقرات به یک انحنای پیشرفته خاص رسید، و زمانی که فرد مبتلا به اسکولیوز به سن خاصی رسید، جراحی به توصیه‌ترین گزینه درمانی تبدیل می‌شود. جراحی برای اصلاح اسکولیوز می تواند اشکال مختلفی داشته باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • شکل ستون فقرات شما
 • چقدر قد داری
 • آیا سایر قسمت های بدن شما به دلیل رشد ستون فقرات شما به شدت آسیب دیده است یا خیر

بردن

ورزش بیشتر و بیشتر به عنوان درمانی برای اسکولیوز خفیف تا متوسط توصیه می شود. با فعال بودن و انجام این تمرینات، ممکن است بتوانید انحنای ستون فقرات خود را کاهش دهید و دردی را که در نتیجه اسکولیوز احساس می کنید کاهش دهید.

روتین های پیلاتس و یوگا که به طور خاص برای افرادی که انعطاف پذیری ستون فقرات آنها مختل شده است نیز می تواند به عنوان درمانی برای کاهش درد باشد.

این مهم است که همیشه قبل از شروع یک رژیم درمانی اسکولیوز، حتی رژیمی که شامل تمرینات ساده است، نظر ارتوپد یا فیزیوتراپیست خود را دریافت کنید. این تضمین می کند که با انجام این تمرینات به سیستم اسکلتی خود آسیب نرسانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد اسکولیوز اینجا کلیک کنید!

تمرینات درمانی اسکولیوز