جلوگیری از هالوکس والگوس

4 راه برای جلوگیری از هالوکس والگوس

جلوگیری از هالوکس والگوس. بونیون (هالوکس والگوس)ها رایج هستند، اما در بسیاری از موارد، قابل پیشگیری هستند. ترفند این است که آنها را قبل از رشد یا در حال رشد دستگیر کنید زیرا به محض تشکیل بونیون ها، این مشکل ساختاری خود به خود از بین نمی رود.

در اینجا چهار نکته وجود دارد که می تواند راه طولانی را برای دور نگه داشتن بونیون های مشکل ساز کمک کند.

1. اگر کفش مناسب است

یکی از عوامل اصلی تشکیل بونیون ها، کفش هایی هستند که تعادل پاهای شما را از بین می برند، یعنی کفش هایی که به جای باز شدن انگشتان پا، انگشتان پا را روی هم جمع می کنند.

دلیل خوبی وجود دارد که چرا زنان بیشتر مستعد ابتلا به بونیون(هالوکس والگوس) هستند – آن کفش های پاشنه بلند با انگشتان نوک تیز زنان را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد.

اگر می‌خواهید از هالوکس والگوس دوری کنید یا از پیشرفت هالوکس والگوس موجود جلوگیری کنید، به پاهایتان لطف کنید و کفش‌هایی را که فضای زیادی برای انگشتان پا دارند، بپوشید.

2. کمی پشتیبانی اضافی

یکی دیگر از راه‌های عالی برای جلوگیری از هالوکس والگوس این است که خود را با جاکفشی‌های سفارشی بپوشانید که تعادل بهتری در پاهای شما ایجاد می‌کند. این می تواند به ویژه برای افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به بونیون هستند، مهم باشد.

ما با ارتزهای سفارشی مانند: کفی طبی، می‌توانیم فشار مفصل شست پا را از بین ببریم و آن را به سایر نواحی پای شما پخش کنیم.

3. آن را حل کنید

تمرینات هدفمند برای پاهای شما یک راه عالی دیگر برای جلوگیری از هالوکس والگوس یا متوقف کردن بونیون های موجود است. با تقویت ماهیچه های پا، می توانید از جابجایی استخوان های مفاصل شست پا جلوگیری کنید.

در اینجا چند تمرین عالی برای شروع شما وجود دارد:

  • یک حوله را با انگشتان پا بگیرید و خراش دهید
  • انگشتان پا را باز کنید، نگه دارید، شل کنید و تکرار کنید
  • با انگشتان پا یک تیله بردارید

می توانید این تمرینات را چند بار در روز در حالی که پشت میز خود نشسته اید یا در حال تماشای تلویزیون هستید انجام دهید.

4. در اولین نشانه های مشکل برای جلوگیری از هالوکس والگوس کمک بگیرید

همانطور که اشاره کردیم، هنگامی که بونیون‌های شما شروع به تشکیل شدن می‌کنند، هیچ کاری نمی‌توانید برای معکوس کردن تغییر در استخوان‌هایتان انجام دهید. لحظه‌ای که شروع به مشاهده شکل‌گیری بونیون می‌کنید، از شما می‌خواهیم به دیدن ما بیایید تا بتوانیم برای تعیین میزان مشکل و طراحی یک برنامه درمانی مناسب برای جلوگیری از پیشرفت بونیون، عکس‌برداری با اشعه ایکس بگیریم.

برای شروع، لطفاً با ما تماس بگیرید.