سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

دلایل پای سرد چیست ؟

آیا پا و انگشتان پای شما اغلب سرد است ؟  این مشکل ممکن است به دلیل گردش خون ضعیف، شناخته شده به عنوان بیماری شریانی محیطی (PAD) باشد.

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

 

PAD  اغلب در اثر یک بیماری زمینه ای مانند فشار خون بالا، بیماری های قلبی، دیابت، کم کاری تیروئید، بیش از حد کلسترول، و کم خونی ایجاد  گردد.

سیگار کشیدن نیز به شدت به PAD مرتبط است. بیماری رینود باعث می شود در آب و هوای سرد در دست و پا لک هایی مایل به آبی ظاهر شود . و ممکن است مبتلا به آرتریت روماتوئید، بیماری شوگرن، یا لوپوس،  گردد که به عنوان پدیده رینود شناخته شده است.

درد پا

 

علت این نوع آسیب ممکن است فقط کفش نا مناسب باشد. اگرچه از هر پنج زن، چهار زن از درد پا و کفش خود شکایت می کنند. ممکن است یک بیماری زمینه ای باعث ایجاد مشکل باشد. کفش پاشنه بلند و یا ضعیف می تواند شرایط پا معمول مانند bunions به، نوروم، hammertoes، و فرورفته را تشدید کند. زنان یائسه از پوکی استخوان، در معرض خطر بالاتری برای یک شکستگی یا یک شکاف کوچک در استخوان هستند.

پای قرمز، سفید، آبی

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

اگر انگشتان پای شما خود را به رنگ سفید، پس از آن آبی، قرمز و دوباره با یک ظاهر لک، در می آیند ممکن است شما دچار بیماری رینود  باشید. افشای پای شما به هوای سرد یا استرس عاطفی باعث vasospasms  که باعث تنگی ناگهانی شریان های کوچک به پوست پا و انگشتان پا، و در نتیجه بیماری رینودمیگردد. افراد سیگاری مزمن نیز ممکن است ظاهر لک شدن و تغییر رنگ پای خود را به علت بیماری شریانی محیطی (PAD)  داشته باشند.

درد پاشنه

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

التهاب پلانتار فاسیا شایع ترین علت درد پاشنه است. فاسیای کف پا بزرگ، لیگامان پهن در پایین پا که متصل به پاشنه و ملتهب شده است. این باعث ایجاد یک درد شدید در پاشنه پا می گردد، که ممکن است در هنگام مصرف اولین گام خود را در صبح و یا بعد از نشستن  نسان دهد. سایر علل درد پاشنه آشیل tendocalcinosis retrocalcaneal (ترغیب استخوان)، برجستگی استخوان، شکستگی، تومورهای استخوان، عفونت، بورسیت، التهاب اعصاب، و ورم مفاصل. بررسی توسط پزشک ، و همچنین اشعه X، در بسیاری از این شرایط  موئثر است .

پای شما

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

تغییر در راه رفتن ممکن است اولین نشانه از یک بیماری زمینه ای باشد. ممکن است راه رفتن آهسته تر یا گسترده تر، عدم تعادل، کشیدن پا، و قطع آشکار. یکی از دلایل شایع نوروپاتی محیطی است از دست دادن آهسته احساس که باعث بی حسی و گاهی اوقات احساس سوزش پا است. نوروپاتی محیطی است که اغلب در بیماران دیابتی دیده می شود اما ممکن است در نتیجه اعتیاد به الکل، عفونت، کمبود ویتامین، گیرافتادگی عصب کمر، و یا قرار گرفتن در معرض فلزات سنگین باشد.

انگشتان پا چماق

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

 چماقی ممکن است در انگشتان رخ دهد. ناخن ها منحنی و گرد در بالا، تا حدودی مانند یک قاشق وارونه است. ممکن است یک ظاهر پیازی از نوک انگشتان پا بوجود آید. علت زمینه ای شایع ترین بیماری ریه یا سرطان ریه است. علل دیگر نقص قلبی در حال حاضر در زمان تولد، فیبروز سیستیک، بیماری سلیاک، بیماری کبدی، بیماری تیروئید، و لنفوم هوچکین هستند. در برخی موارد، چماقی شدن انگشتان پا و / یا انگشتان دست ممکن است فقط یک صفت خانواده که در آن هیچ بیماری زمینه ای وجود ندارد باشد.

پا متورم

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

تورم پا ممکن است به طور موقت از ایستادن طولانی مدت یا نشستن در یک وضعیت. این در دوران بارداری به خصوص رایج است و معمولا خوش خیم است. در مقابل، تورم مداوم از دست و پا شاید یک نشان از یک بیماری زمینه ای جدی، از جمله مشکلات قلبی و عروقی مانند نارسایی احتقانی قلب، گردش خون ضعیف، و یا نارسایی وریدی باشد. همچنین ممکن است یک مشکل با سیستم لنفاوی باشد. علل دیگر از تورم عفونت (سلولیت)، کلیه و یا تیروئید اختلالات، و حتی یک لخته خون در پا هستند. با دکتر خود مشورت کنید اگر  به صورت مداوم  تورم پا دارید.

سوزش پا

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

شایع ترین علت از احساس پا سوختن نوروپاتی محیطی، که شایع ترین علت دیابت است. دیگر نوروپاتی که باعث آسیب اعصاب محیطی است می تواند از کمبود ویتامین B، اعتیاد به الکل، یا قرار گرفتن در معرض برخی از مواد شیمیایی صنعتی باشد. سوزش پا نیز می تواند علامتی از بیماری های مزمن کلیوی، گردش خون ضعیف، درماتیت تماسی (واکنش آلرژیک)، و یا بیماری تیروئید باشد.

زخم هایی که التیام نمیابد

 

زخم بر روی پا که بهبود نمی یابد یک نگرانی عمده است. سه علت اصلی عبارتند از عفونت، فشار غیر طبیعی و تکراری (از تغییر شکل استخوان یا کفش های تنگ) و گردش خون ضعیف (PAD) هستند. بیماران دیابتی باید پاهای خود را روزانه برای هر زمینه از فشار یا نشانه هایی از زخم در حال توسعه است بررسی کنند. در برخی موارد، زخم nonhealing به دلیل یک جسم خارجی و یا حتی یک نوع سرطان پوست (ملانوم بدخیم) می باشد. زخم Nonhealing از پاها باید ارزیابی شده و به سرعت توسط یک دکتر درمان شود.

درد در انگشت شست پا

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

شروع ناگهانی قرمزی، درد و تورم مفصل انگشت شست پا یک مثال کلاسیک از نقرس است. با این حال، شرایط دیگر نیز ممکن است در حال حاضر در این راه وجود داشته باشد. آنها عبارتند از :

rigidus شست (آرتروز مفصل انگشت شست پا)

شست abducto-والگوس (پینه پا بدشکلی) sesamoiditis (التهاب استخوان کوچک در ارتباط با مفصل انگشت شست پا)

شکستگی، عفونت مفصل، و یا حتی ناخن انگشت پای شصت.

همچنین ممکن است با درد و تورم در مفصل انگشت شست پا ناشی از زور زدن و پاره شدن بافت های نرم و رباط ظاهر شود.

درد در انگشتان پا کوچکتر

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

درد در توپ پا است که تیز، سوزش، بیحس کننده، و / یا سوزن سوزن شدن با تابش به انگشتان پا ممکن است از یک نوروما باشد. نوروم از تحریک و التهاب در اطراف عصب ایجاد می شود. رایج ترین بین انگشتان پا سوم و چهارم پا، به نام نوروما مورتون رخ می دهد. علائم می تواند متناوب و طیف وسیعی از بی حسی ظریف به درد شدید باشد . کفش باریک ممکن است یک عامل و تشدید این بیماری باشد. این بیماری  هشت تا ۱۰ بار در زنان شایعتر از مردان است.

خارش پا

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

شایع ترین علت از پاهای زخمی  و پای ورزشکاران است. این عفونت قارچی به نام کچلی پا است. این ممکن است به عنوان یک راش قرمز پوسته پوسته شدن در پایین پا و / یا ترک دردناک در پوست بین انگشتان پا ظاهر شود. درماتیت تماسی یک علت شایع دیگر پا خارش دار است. که توسط یک واکنش از مواد شیمیایی، صابون، کرم، و یا حتی مواد از جوراب و کفش ایجاد می شود. یک علت بالقوه برای پاهای زخمی پسوریازیس، که ممکن است به سیستم ایمنی بدن overreactive باشد. در اغلب موارد، به تشخیص مناسب و استفاده از کرم های موضعی مناسب می تواند در تسکین خارش موثرباشد.

انگشت پا پنجه

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

تغییر شکل پنجه پا یک پیچش یا حلقه زنی از مفاصل انگشتان پا به پایین است. این بسیار شبیه به بدشکلی hammertoe است که از عضله و تاندون عدم تعادل از پا و مچ پا ایجاد می شود. این عدم تعادل می تواند از یک تعداد از شرایط، به ویژه اعصاب مانند نوروپاتی دیابتی، نوروپاتی الکلی، و یا دیگر عوارض عصبی زمینه ای باشد. درمان های این عارضه شامل تمرینات کششی از انگشتان پا در برخی موارد، جراحی توصیه می شود.

 اسپاسم پا

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

درد ناگهانی و شدید در پا  و انگشتان پا ممکن است یک اسپاسم پا باشد. اسپاسم پا می تواند از انواع شرایط ایجاد شود، معمولا از استفاده بیش از حد و خستگی عضلات پا و همچنین کم آبی. علل دیگر ممکن است عدم تعادل الکترولیت ها در سیستم شما و یا کمبود منیزیم، کلسیم، پتاسیم و یا ویتامین D باشد . که می تواند سطح هورمون، مانند بارداری و بیماری تیروئید را تحت تاثیر قرار دهد و ممکن است علت اسپاسم پا حفظ هیدراته باشد .

پوشیدن کفش مناسب، به ویژه برای فعالیت های ورزشی، می تواند مفید باشد. تقویت عضلات درونی پا پابرهنه راه رفتن بر روی سطوح طبیعی مانند شن و ماسه و یا چمن، همچنین می تواند مفید باشد.

لکه های تیره بر روی پا

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

اگر چه معمولا مرتبط با سرطان پوست مناطقی که بیشتر در مقابل نور آفتاب هستند می تواند بر روی پا رخ دهد. ملانوما، سرطان پوست خطرناک ترین، را می توان در هر منطقه از پا حتی بین انگشتان پا و زیر ناخن پا مشاهده کرد. لکه های تیره زیر ناخن پا اغلب هماتوم subungual هستند (خون انباشته زیر ناخن)، با این حال، ملانوم می تواند بسیار شبیه به نظر برسد.

ناخن های پا زرد

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

 عفونت قارچی ناخن است که باعث تغییر رنگ و ضخیم شدن ناخن پا  می شود و ممکن است ناخن پا زرد شود.

علل دیگر از ناخن پا زرد می تواند بیماری هایی مانند لنف ادم، عوارض مفصلی، بیماری های ریوی، یا تروما حتی کفش تنگ و توقف شروع فعالیت های ورزشی باشد

ناخن های پا به شکل قاشق

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

Koilonychia می توانید دلایل بسیاری داشته باشد. یکی از شایع ترین دلایل کم خونی یا  فقر آهن است. قرار گرفتن در معرض حلال های صنعتی و مواد شیمیایی نیز ممکن است باعث شود ناخن پا به رشد رو به بالا در یک شکل قاشق گردد. برخی بیماری های سیستمیک مانند لوپوس اریتماتوی سیستمیک، کم کاری تیروئید و بیماری رینود، همچنین ممکن است  علت این مورد باشد.

سفید میخ

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

در بسیاری از شرایط می تواند ناخن سفید شود. یکی از شایع ترین دلایل پسوریازیس است  که می تواند ظاهر و بافت ناخن را تحت تاثیر قرار  دهد. عفونت مخمر و قارچی نیز ممکن است باعث شود ناخن سفید نظر برسد. ضربه به ناخن ها از آسیب یا کفش های تنگ می تواند گاهی اوقات باعث تجمع مایع شود. در برخی موارد، ناخن سفید ممکن است نشان دهنده یک بیماری جدی زمینه ای، مانند بیماری کبد، دیابت، یا نارسایی احتقانی قلب باشد. اگر ناخن های شما  غیر طبیعی سفید به نظر می رسد با دکتر خود مشورت کنید.

سوراخ سوراخ شدن ناخن

سوزش یا تورم پا؟ درد پا چیست؟

سوراخ سوراخ شدن ناخن است که اغلب در افرادی که از پسوریازیس رنج می برند دیده می شود. تقریبا ۵۰٪ از افرادی که از پسوریازیس رنج می برند دارای ناخن های سوراخ سوراخ  هستند. عفونت های باکتریایی و سارکوئیدوز و / یا قارچی نیز ممکن است باعث سوراخ سوراخ شدن از ناخن پا شود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]