مراقبت از پا در زمستان

اشتباهات مراقبت از پا در زمستان که باید از آنها اجتناب کنید

مراقبت از پا در زمستان. همانطور که هوای سرد شروع به سوزاندن می کند، مهم است که خود را بپوشانید و مراقب باشید. اما – در حالی که ممکن است روسری و دستکش زمستانی خود را بپوشیم – بسیاری از ما در این زمان از سال از پاهای خود غافل هستیم. ما به اشتباهات رایج مراقبت از پا در زمستان که ممکن است مرتکب شوید و نحوه اجتناب از آنها را بررسی می کنیم.

سرزنش آب و هوا

اگر در زمستان امسال از سردی پاها رنج می برید، دمای هوا محتمل ترین علت است. با این حال، شرایط دیگری وجود دارد که باعث می شود پاهای شما احساس سرمای نامتناسبی داشته باشند.

اگر پاهای شما در هوای گرم‌تر و در محیط داخلی سرد می‌ماند یا کمی طول می‌کشد تا سرمایش آب شود، ممکن است از یک مشکل سلامتی اساسی مانند کم کاری تیروئید یا رینود رنج می‌برید. شرایطی مانند دیابت می تواند به اعصاب شما آسیب برساند و بر حس پاهای شما تأثیر بگذارد.

اگر این ممکن است در مورد شما صدق کندو نگران مراقبت از پاهای خود در زمستان هستید، دوباره با پزشک عمومی خود چک کنید. برخی از داروها نیز می توانند رگ های خونی را منقبض کنند – اگر شک دارید، با داروساز خود صحبت کنید.

تحمل پاهای خیس

منطقی است که اگر پاهایتان خیس شد، باید هر چه سریعتر کفش و جوراب تازه بپوشید. پوشیدن کفش‌های خیس، به‌ویژه در هوای بسیار سرد، می‌تواند باعث عارضه‌ای به نام کف پا شود که می‌تواند ناراحت‌کننده باشد و منجر به عفونت شود.

استفانی اوون، متخصص پا از مرکز بهداشت و ایمنی SO Podiatry، توضیح می‌دهد: «با پای ترانچ، پوست شما پس از حمام چروک می‌شود. همچنین ممکن است در شرایط تاریک، گرم و مرطوب به عفونت‌های باکتریایی یا قارچی مانند پای ورزشکاران یا ناخن‌های قارچی مبتلا شوید.»

در یک نظرسنجی اخیر از بیماران، 46 درصد از بیش از 350 متخصص پزشکی گفتند که عفونت قارچی ناخن شایع ترین مشکل پا است که در جراحی خود مشاهده می کنند. در حالی که 30٪ از پای ورزشکار به عنوان بیماری پا و پا یاد می کنند که اغلب با آن مواجه می شوند. این موارد توسط محیط های گرم و مرطوب تشویق می شوند، از جمله پوشیدن کفش های مرطوب هنگام رفتن به گرما. آنها سفر به داروساز و احتمالاً پزشک عمومی شما را تضمین می کنند.

Trench foot کمتر شایع است اما به طور بالقوه جدی است و هر گونه علائم احتمالی کف پا باید به سرعت توسط پزشک بررسی شود. اگر پزشک به این نتیجه برسد که علائم خفیف هستند، ممکن است خود درمانی از جمله گرم، خشک و تمیز نگه داشتن پاها را توصیه کند.

عجله برای گرم کردن پا در زمستان

مراقبت از پا در زمستان. صحنه را تصور کنید، در اتوبوس نشسته اید یا از محل کار به خانه راه می روید و پاهایتان یخ زده است. طبیعی است که بخواهید هر چه سریعتر این وضعیت را اصلاح کنید، بنابراین به محض اینکه می توانید انگشتان یخ زده خود را روی رادیاتور بچسبانید.

اما در حالی که ممکن است منطقی به نظر برسد که بخواهید هر چه سریعتر پاهای خود را از شر سرما خلاص کنید، قرار دادن سریع پاهای سرد در معرض گرما بیش از آنکه حل کند می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

اوون توضیح می دهد: «قرار دادن سریع پاهای سرد در معرض دمای داغ می تواند باعث گشاد شدن پایه عروق خونی ریز شود. این کار می تواند باعث کبودی، خونریزی و حتی لرزش شود. بهترین راه برای گرم کردن مجدد پاها این است که این کار را به آرامی و به تدریج انجام دهید تا از این مشکل جلوگیری کنید.

بنابراین به‌جای اینکه مستقیماً به سمت داغ‌ترین منبع گرما بروید، سعی کنید کفش‌های داخل خانه را بپوشید و به اطراف حرکت کنید تا گردش خون و پاها را به تدریج گرم کنید.

فکر می کنم جوراب های ضخیم تر بهترین هستند

بسیاری از ما یک جفت جوراب پرزدار و قابل اعتماد در پشت کشوی خود داریم و فقط منتظر هوای سرد هستیم تا آن را بپوشیم و از پای خود مراقبت کنیم. با این حال، در حالی که کشیدن یک جفت جوراب ضخیم زیر چکمه هایتان ممکن است به نظر سدی در برابر سرما باشد، در واقع بهتر است که لایه لایه بپوشید.

اوون توضیح می‌دهد: «به‌جای پوشیدن جوراب‌های ضخیم برای مراقبت از پا در زمستان، بهتر است جوراب‌ها را لایه‌بندی کنید تا هوای حرارتی بین هر لایه ایجاد شود و به حفظ گرما کمک کند.» یک جوراب الیاف طبیعی مانند پشم را انتخاب کنید، زیرا گرمای بیشتری را فراهم می کند.

کفش های خود را چک نمی کنید!

36 درصد از متخصصان پزشکی بزرگ‌ترین اشتباهی که مردم در مورد پاهایشان مرتکب می‌شوند، مقصر دانستند. و در حالی که ممکن است فکر کنید با چکمه های زمستانی مطمئن خود در امان هستید، ممکن است بخواهید دوباره فکر کنید.

اوون توضیح می‌دهد: «اگر چکمه‌های زمستانی شما فقط چند سال از عمرتان می‌گذرد و آن‌ها را فقط چند ساعت در روز می‌پوشید، احتمالاً مشکلی ندارند. “اما مهم است که بررسی کنید که فرسوده نشده باشند. آستر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پارگی یا سوراخ وجود ندارد و چکمه را وارونه کنید تا شکاف یا شکافی را بررسی کنید.”

پوشیدن چکمه های زمستانی برای مراقبت از پا در تمام روز

دمای گرم و احتمال تعریق به این معنی است که اگر در کفش‌های بیش از حد گرم به حال خود رها شود، پاهای شما ممکن است مستعد عفونت و سایر مسائل باشد. درعوض، مطمئن شوید که برای لحظه ای که به مقصد می رسید، یک کفش عوض کنید.

اوون توصیه می کند: به محض اینکه به یک مکان گرم رسیدید، کفش خود را عوض کنید تا عرق نکنید. همچنین مطمئن شوید که چکمه های خود را خشک کرده اید – آستر را بیرون بیاورید و چکمه را وارونه بچرخانید تا جعبه پنجه را از رطوبت پاک کنید که ممکن است منجر به عفونت قارچی شود.

با فرض اینکه پای شما تغییر نمی کند

همچنین ممکن است متوجه شوید که چکمه‌های سایز شما کمی بیشتر از چیزی که انتظار دارید وقتی داخل آن می‌روید، احساس می‌کنند. به جای اینکه تصور کنید فقط احساس کفش های سنگین تر است، مهم است که اطمینان حاصل کنید که اندازه پاهایتان به اندازه چند سال قبل است.

اوون توضیح می دهد: «ما پای فرزندانمان را اندازه گیری می کنیم. “اما مهم است که پای خود را نیز اندازه گیری کنید. پاهای ما با افزایش سن کمی طولانی تر می شوند و عوامل دیگری مانند بارداری یا افزایش وزن می توانند باعث تغییر در اندازه پا شوند.”

پوشیدن کفش های خیلی کوچک می تواند باعث ایجاد تعدادی از مشکلات شود که بهتر است از آنها اجتناب کنید.

اوون توضیح می دهد: “خطرات این است که انگشتان پا در لبه کفش کوبیده می شوند و باعث ایجاد میخچه و پینه یا رشد ناخن های پا می شوند.”

محافظت از سلامت پا در زمستان

وقتی نوبت به محافظت از سلامت پاهایتان در برابر سرما می رسد، چادر بهترین راه حل نیست. اوون توصیه می‌کند: چکمه‌های ولینگتون فقط لاستیکی ولکانیزه هستند که هیچ محافظتی در برابر سرما ایجاد نمی‌کنند. به جای آن، چکمه‌های آستردار را انتخاب کنید، ترجیحاً با آستر پشمی، تا پاهایتان را گرم نگه دارند.

انتخاب کفش پاشنه بلند

اگر به فکر پوشیدن یک جفت کفش پاشنه بلند برای تکمیل لباس جشن خود هستید، بهتر است دوباره فکر کنید. در حالی که ممکن است عالی به نظر برسند، کفش‌های پاشنه بلند می‌توانند با وادار کردن پا به موقعیتی غیرطبیعی باعث مشکلات پا شوند.

اوون توضیح می دهد: “کفش های پاشنه بلند، پای شما را به سمت پایین فشار می دهد و فشار زیادی به انگشتان پا و پاشنه وارد می کند.” این فشار می تواند باعث ایجاد تاول، میخچه و ناخن های در حال رشد شود. علاوه بر این، ممکن است در اثر نیشگون گرفتن، یک تاول یا پینه کبودی در کف پای خود تجربه کنید.

با این حال، اگر قلب خود را روی یک جفت پاشنه بلند درخشان قرار داده اید، راه هایی برای به حداقل رساندن آسیب وجود دارد.

می‌توانید با تهیه یک پد ژل سیلیکونی برای محافظت از توپ‌های پا، از پاهای خود محافظت کنید، و نوعی پانسمان نمدی به نام «Web Fleecy» را روی مفصل انگشت پا بپیچید، جایی که احتمال ساییده شدن آن وجود دارد. این یک مانع ایجاد می‌کند. 

علاوه بر این، ارزش این را دارد که بدانید در مورد پوشیدن کفش های پاشنه بلند، بهتر است استایل کمی پایین تر را انتخاب کنید.

اوون می‌گوید: «من توصیه می‌کنم با چیزی در سطح ایمن بروید – شاید 5 تا 6 سانتیمتر. “این اجازه می دهد تا پایداری بیشتری داشته باشید. اگر بالاتر می روید، سعی کنید یک کفش پلت فرمی را انتخاب کنید که در جلو نیز بالاتر باشد، به این معنی که شیب پا چندان زیاد نیست.”

“همچنین ارزش انتخاب یک پاشنه درشت را دارد، زیرا این کار به شما ثبات بیشتری می‌دهد. افرادی که دامنه حرکتی کاملاً انعطاف‌پذیری از مچ پا و پا دارند، ممکن است از بند کفش در اطراف مچ پا نیز بهره ببرند، به این معنی که کمتر ممکن است بیرون بیفتند یا غلت بزنند. مچ پا آنها باعث رگ به رگ شدن یا سقوط می شود.”

محدودیت خسارت

اگر مراقب باد باشید و با یک جفت کفش رکابی بیرون بروید، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا آسیب روز بعد را به حداقل برسانید.

اوون توصیه می کند: «سعی کنید پاهای خود را در آب گرم و نمک خیس کنید. اگر تاول‌هایی وجود دارد، سعی کنید آن‌ها را سوراخ نکنید زیرا می‌تواند دریچه‌ای برای ورود باکتری‌ها ایجاد کند که ممکن است منجر به عفونت شود. در عوض، یک پانسمان خشک تمیز روی هر بریدگی یا تاول قرار دهید. و از همسر یا دوست خود بخواهید تا شما را ماساژ دهد. پا.”

اگر ترک دارید، از مواد ضدعفونی کننده استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث خشکی بیش از حد و سفید شدن پوست شود.

پس برای اینکه پاهایتان راحت و سالم باشند، مطمئن شوید که در زمستان امسال کمی بیشتر به آنها توجه کنید!