پروتز اندام فوقانی

پروتز اندام فوقانی

پروتز اندام فوقانی

پروتز اندام فوقانی. اجزای اصلی پروتزهای اندام فوقانی شامل دستگاه پایانه (TD)، مفاصل درونی، سوکت، تعلیق و سیستم کنترل است. به طور معمول، سه دسته کلی از پروتزهای اندام فوقانی وجود دارد: زیبایی، مکانیکی، دست الکترونیک و Bionic.

پروتز اندام فوقانی ، اندامهای مصنوعی در اندام فوقانی شامل پروتزهای زیر می باشند:

۱ – پروتزهای زیبایی ( پروتزهایی که فاقد کارایی بوده )

این نوع از پروتز ها فقط جنبه زیبایی و حفظ تعادل بالاتنه بدن را که بر اثر قطع عضو دچار عدم تعادل وزنی می شوند بعهده دارد.

۲ – پروتزهای مکانیکی

پروتز های مکانیکی که با کشش کابلهای ظریف مکانیکی که به صورت مخفی و زیر لباس قرار دارند عمل کرده و انگشتان را باز و بسته می کند.

۳ – پروتزهای دست الکترونیک (مایو الکترونیک)

این نوع پروتزها با قرار دادن سنسور روی باقیمانده اعصاب عضو قطع شده و با کنترل و اراده فرد پالس الکتریکی که از مغز به عضو فرستاده می شود را دریافت و تبدیل به پالس دیجیتال کرده و پس از فرستادن آن به موتور دست انگشتان را با نیرویی که توسط باطری لیتیومی ایجاد می شود عمل می نماید.

در پروتز های مایو الکتریک انگشتان شصت، سبابه و انگشت میانی فعال می باشند .در این شرکت منحصرا از تکنولوژی دستهای الکترونیک شرکت اتوبوک آلمان استفاده می گردد.

۴ – تکنولوژی Bionic:

در قرن ۲۱ دست های مصنوعی نظیر Be Bionic و  Touch Bionic و … برای افراد مبتلا به قطع عضو اندام فوقانی معرفی شده اند.

تفاوت این پروتزها با پروتزهای مایو الکتریک در کارایی بیشتر و قابلیت های بیشتر آنها نظیر باز و بسته شدن فعال ۵ انگشت ، تک انگشت و بازسازی انواع گریپ های طبیعی دست می باشد.

پروتز های اندام فوقانی

پروتز اندام فوقانی

میتوانید با کلیک روی منوی محصولات تمام خدمات موسسه ارتوپدی فنی توان طب را مشاهده کنید.

این مجموعه در راستای رسالت خویش نوین بودن خدمات، تجهیزات و همچنین بهره گیری از توان نیروهای متخصص و صاحب نظر در عرصه های مختلف توانبخشی را مد نظر دارد.

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند