کفش طبی زنانه

بسیاری از بانوان که به نوعی مشکلاتی در پای خود دارند به دنبال کفش طبی زنانه هستند. بعضی ها هم هستند که هیچ ناراحتی در پای خود ندارند ولی میخواهند کفش مناسبی داشته باشند تا در آینده مشکلی در پای خود نداشته باشند و به عبارت دیگر از بیماری های پا جلوگیری کنند.

کفش های ارتوپدی(طبی) معمولاً با یک فضای داخلی نرم و صاف ساخته می شوند که برای ایجاد تماس ملایم با پا و از بین بردن نقاط فشار طراحی شده است. این کفش‌ها با همایت از پا و مچ پا میتواند کیفیت پیاده روی و سلامت را بالا ببرد.

عوامل زیادی در زندگی یک زن می تواند بر سلامت پای او تأثیر بگذارد. برعکس ، نحوه رفتار او با پاهای خود می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت کلی او داشته باشد. با سلامتی خود قمار نکنید. مراقبت از خود را با همان توجهی که نسبت به یک عزیز انجام می دهید انتخاب کنید. پوشیدن کفش های ارتوپدی دارای مزایای بهداشتی غیرقابل انکاری است که پزشکان سالها با بیماران خود در میان گذاشته اند.

حقایق سلامت پا برای زنان

زنان نسبت به مردان در برابر برخی مشکلات پا آسیب‌پذیرتر هستند، عمدتاً به دلیل سال‌ها راه رفتن با کفش‌های باریک که انگشتان پا را فشرده می‌کنند و کفش‌های پاشنه بلندی که جلوی پا را گرفتگی می‌کنند و خطراتی را برای مشکلات قوس و مچ پا ایجاد می‌کنند.

مشکلات پا و مچ پا که معمولاً توسط زنان تجربه می شود:

 • نوروم مورتون – ضخیم شدن بافت عصبی در قسمت توپی پا که در نتیجه فشرده شدن و تحریک عصب ایجاد می‌شود، مانند پوشیدن کفش‌هایی که دارای جعبه پنجه مخروطی هستند یا کفش‌های پاشنه بلند که باعث می‌شود انگشتان پا به زور به داخل جعبه پا فشار بیاورند.
 • بونیون(هالوکس والگوس) ها: با تکیه دادن به انگشت شست پا شروع می شود، به تدریج زاویه استخوان ها را در طول سال ها تغییر می دهد و به آرامی برآمدگی مشخص را ایجاد می کند. آنها اغلب به دلیل ساختار مکانیکی معیوب ارثی پا ایجاد می شوند. اگرچه هم مردان و هم زنان ممکن است به بونیون مبتلا شوند، کفش هایی که زنان می پوشند گاهی اوقات بدشکلی را بدتر می کنند.
 • درد پاشنه و فاسیایت کف پا – اغلب به دلیل التهاب کف پا ایجاد می شود، اگرچه ممکن است به دلایل دیگر نیز باشد. اگرچه ساختار معیوب پا شایع‌ترین علت فاشیای کف پا است، اما در زنان ممکن است به دلیل پوشیدن کفش‌های غیرحمایت‌کننده مانند دمپایی و تخت باله باشد.
 • رگ به رگ شدن مچ پا – در حالی که هر کسی می تواند مچ پا را رگ به رگ کند، زنان به ویژه هنگام پوشیدن کفش های پاشنه بلند (مخصوصاً روی سطوح لغزنده)، کفش های کف پلت فرم یا سایر کفش های نامناسب در برابر این آسیب آسیب پذیر هستند.

استفاده از یک کفش طبی میتواند به پیشگیری، کاهش درد و درمان موارد بالا↑ و بسیاری از مشکلات پا کمک کند. البته این نکته را درنظر داشته اشید باشید که کفش باید ارتوپدی باشد، هر کفش طبی‌ای، ارتوپدی نیست.

انتخاب سالم

اکنون می توانید کفش طبی مخصوص زنان را با ویژگی های ارتوپدی از موسسه ارتوپد فنی توان طب تهیه. کفش های ما می توانند از حمایت های ساختاری و مواد محافظ برای حداکثر راحتی استفاده کنند.

از کفش‌های ساخته شده در مجموعه ما برای درمان موضوعاتی مانند انگشت چکشی ، پینه ، تغییر شکل انگشتان پا ، قوس های افتاده ، پاهای پهن ، کوتاهی پا و … استفاده شده است. این مشکلات پا معمولاً با زنانی روبرو می شود که زندگی حرفه‌ای و اجتماعی آنها را ملزم به پوشیدن انواع خاصی از کفش ها مانند کفش های پاشنه بلند می‌کند که آسیب‌های بسیاری را به پا وارد میکند.

یک کفش طبی خوب میتواند با حمایت از پای شما و تنظیم فشار وارد شده بر روی پا احساس راحتی را به شما هدیه دهد و بسیاری از مشکلات پا را درمان کند و یا از آنها پیشگیری کند.

کفش های طبی زنانه، راحت اینجا هستند!

سبک یک زن نشان دهنده شخصیت منحصر به فرد او است.کفش های طبی زنانه ما میتواند بهترین انتخاب باشد

با کفش های نامناسب که بیشتر باعث تشدید مشکلات پا و حتی ایجاد بیماری برای پا میشوند خداحافظی کنید! انتخاب کفش های طبی راحت و مناسب با فرم پای شما در موسسه ارتوپدی فنی توان طب، ما انتخاب فزاینده ای از کفش های مخصوص زنان را در تمام محبوب ترین سبک ها را حمل می کنیم. طراحی های هوشمندتر و فناوری های پیشرفته به ما اجازه می دهد تا ویژگی های ارتوپدی این کفش ها را ظریف تر و با متریال بهتر بسازیم.

ویژگی کفش های مخصوص و سفارشی

کفش‌های طبی یا همان ارتوپدی به کفش هایی گفته میشود که به منظور حمایت یا سازگاری با مکانیک و ساختار پا، مچ پا و ساق طراحی و ساخته شده‌اند. همچنین دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد پزشکی هستند که آنهارا از کفش های روزمره و معمولی جدا میکند.

هرچه مکانیک پای شما غیرطبیعی تر باشد، به احتمال زیاد به کفش های ارتوپدی نیاز خواهید داشت. کفش های مخصوص(ارتوپدی) دارای ویژگی های متعددی هستند که عبارتند از:

 • زیره وسطی و زیره از نظر پیچشی قوی، به خوبی تکان خورده است. این بدان معناست که کف پا به راحتی نمی‌پیچد و گرد است تا به شما کمک کند به طور معمول راه بروید
 • آستر جوراب قابل جابجایی بسیاری از افرادی که به کفش های ارتوپدی نیاز دارند به ارتزهای سفارشی نیز نیاز دارند. یک آستر جوراب متحرک فضای مورد نیاز برای قرار دادن ارتز را فراهم می کند
 • در عرض ها و اشکال مختلف در دسترس هستند تا اطمینان حاصل شود که آنها به درستی با انواع اشکال پا مطابقت دارند
 • پاشنه محکم و مقاوم

هنگامی که سن بالا میرود، بخش‌هایی از بدن شروع به ضعیف شدن می کند، بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که افراد مسن مخصوصا بانوان اغلب به کفش های طبی (ارتوپدی) نیاز دارند. با این حال، کفش های ارتوپدی فقط برای افراد مسن نیست و هر فردی با توجه به خواسته خود و یا مشکل پای خود میتواند اقدام به تهیه کفش طبی کند و سلامتی پای خود را ضمانت کند.

مکانیک ضعیف پا بر افراد در هر سنی تأثیر می گذارد، بنابراین کفش های ارتوپدی اغلب برای جوانان نیز توصیه می شود. خوشبختانه، کفش‌های طبی فاصله زیادی با مدل‌های مشکی و شلوغ سال‌های گذشته داشته‌اند. امروزه تعدادی گزینه نسبتا شیک برای افراد در هر سن و سلیقه مد وجود دارد.

کفش های ارتوپدی مخصوص بانوان : چرا به آنها نیاز است؟

کفش طبی زنانه

زنان در هر سنی به طریقی فعال هستند. متأسفانه زنان در دنیای شرکتی مشغول پیاده روی از یک جلسه به جلسه دیگر هستند ، یا در خانه به دنبال بچه ها و مراقبت از خانه و یا حتی تلاش برای بازنشستگی فعال در دوران طلایی خود مشغول هستند. قربانی شرایط مختلف ناسالم پا می شوند.

شرایط ناسالم پا به دلایل مختلفی رخ می دهد: پوشیدن کفش های نامناسب ، آسیب ها ، سن یا شرایط پزشکی. پینه ، تغییر شکل انگشتان پا و ناحیه شکم معمولی است زیرا برخلاف اکثر مردان ، زنان عاشق مد هستند. و متأسفانه ، طراحی کفش های نوک تیز پاشنه بلند در بین متداولان صنعت مد مورد علاقه است.

این نوع کفش ها برای پای زنان وحشتناک است زیرا اکثر آنها دارای جعبه های نوک تیز هستند و محکم نصب شده اند. با پوشیدن این کفش ها ، انگشتان پای زنان به شکل غیرطبیعی مچاله می شود و کفش را مجبور می کند وزن بدن را به طور ناهموار تقسیم کند و باعث ایجاد استرس در گوی پا و نواحی جلویی می شود. به عبارت دیگر ، پای زنان به احتمال زیاد دچار مشکلات پا می شود. بنابراین پیام مهم اینجا چیست؟ کفش های طبی زنانه ارتوپدی توصیه شده توسط پزشک متخصص طبی بخرید و سرمایه گذاری کنید تا پاهای شما سالم و راحت بماند – کاری که می توانید در اینجا در موسسه ارتوپد فنی توان طب انجام دهید.

کفش های طبی برای زنان راحت و سالم هستند

معمولاً وقتی به عبارت “کفش طبی زنانه” فکر می کنید ، به کفش های زشتی فکر می کنید که به دلیل شیک نبودن ، نباید روز را ببینند. خوب ، نیازی به خجالت در مورد کفش های خود بعد از خرید در موسسه توان طب نیست. خرید در اینجا به معنی یافتن کفش های ارتوپدی مناسب زنانه ، کفش های دیابتی ، کفش های درمانی ، صندل ها ، و کفش های معمولی طبی است.

همه آنها توسط پزشک متخصص توصیه می شوند و در زمره کفش های سالم قرار می گیرند. موسسه ارتوپد فنی توان طب دارای کفش های زنانه است که می تواند به پیشگیری ، درمان و کاهش درد ناشی از شرایط ناسالم پا مانند التهاب کف پا ، پینه ، نوروما و استخوان شکم کمک کند. ما کفش های پهن زنانه ، کفش های باریک ، کفش هایی با عمق بیشتر ، لغزش روی کفش و کفش هایی با بند و حلقه را داریم. برخی از ویژگی های آنها شامل زیره های انعطاف پذیر ، قسمت های بالایی قابل تنفس ، کفپوش های فوم با حافظه قالب دار ، کفی های قابل جدا شدن برای قرار دادن ارتوپدی های سفارشی ، یقه های روکش دار و زیره هایی با کشش بیشتر است.

آیا می تواند بهتر از این شود؟ کفش های زنانه ارتوپدی پاهای شما را از شرایط ناسالم پا و با افزایش تعداد زیادی از سبک های بهبودیافته در امان می دارد. پاهای شما نه تنها احساس خوبی خواهند داشت بلکه از ابتدای روز تا انتها عالی به نظر می رسند.

کفش طبی چگونه درمان میکند؟

یکی از ویژگی های کفش طبی درمان و پیشگیری از بیماری های پا است زیرا دقتی که در ساخت این کفش ها بکار میرود و ایجاد تناسبی که با پا برقرار میکند میتواند باعث بهبودی شود.

همانطور که اشاره شد این محصولات با تکیه بر اسکن از کف پا و آنالیز آن ساخته میشود. همچنین متریال(مواد) استفاده شده در این محصولات بسیار با دوام و باکیفیت هستند تا شخص بیمار بتواند تا مدت زمان بهبودی از این محصولات بهره ببرد.

کارشناسان ما اسکن فرد(بیمار) را به طور کامل مورد بررسی قرار میدهند و سوالاتی را از بیمار میپرسد و با در نظر گرفتن بیماری پا و شرایط فرد کفش ارتوپدی مناسب را جهت ساخت و استفاده تجویز میکند.

در اکثر موارد از بیمار خواسته میشود که طی مدت زمانی معین (مثلا 6 ماه) به مطب مراجعه کرده تا کارشناس ما روند بهبودی بیماری پا را بررسی کند. در بعضی موارد نیز لازم است تغییراتی در کفش صورت گیرد که این کار زیر نظر کارشناس انجام میشود.

چند مورد از مشکلاتی که به وسیله کفش طبی قابل درمان است را در زیر ذکر کرده ایم:

 • صافی کف پا
 • تاندنیت آشیل

 • بونیون
 • متاتارسالژی

تهیه انواع کفش طبی زنانه

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

شما میتوانید برای تهیه کفش طبی زنانه متناسب با پای خود و دیگر انواع کفش طبی به موسسه ارتوپد فنی توان طب مراجعه کنید و اقدام به خرید کفش ارتوپدی زنانه کنید. متخصص ارتز و پروتز مستقیماً روی فرایند ساخت نظارت میکند

آدرس مطب

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند