کفش طبی کودکان

کفش طبی کودکان برای درمان ناهنجاری‌های پا

سلامتی پای فرزند (های) مان برای ما اهمیت ویژه ای دارد پس چه بهتر که در دوران کودکی به فکرش باشیم. کفش طبی کودکان نوعی کفش منحصربه فرد است که مخصوص کودکان و توسط کارشناس ارتز و پروتز ساخته میشود. این محصولات مزایا و کاربردهای متعددی دارند.

از جمله درمان صافی کف پا ،درمان پای پرانتزی و …

این نکته را در نظر داشته باشید که، درد در پا یا مچ پای کودک هرگز طبیعی نیست. چیزی به نام “دردهای رو به رشد” وجود ندارد. هر دردی که بیش از چند روز طول بکشد یا به حدی شدید باشد که راه رفتن کودک را محدود کند ، باید توسط متخصص پا و مچ پا ارزیابی شود.

همراه ما باشید.

پا و کفش کودکان

پا ساختار پیچیده ای از 26 استخوان و 35 مفصل است که در کنار هم نگه داشته شده و توسط رباط ها حمایت می شود. پای نوزاد پر از چربی است و بسیار انعطاف پذیر است.

بیشتر کودکان از 8 تا 18 ماهگی شروع به راه رفتن می کنند. اکثر کودکان نوپا در اولین شروع راه رفتن کف پایشان صاف است، یا تمایل دارند پاهای خود را به سمت داخل بچرخانند، زیرا قدرت عضلانی و سفتی رباط ها باید به رشد دیگر برسد. صافی کف پا تقریباً همیشه با رشد استخوان ها و تقویت پاها بهبود می یابد.

اگر نگران پاهای کودک یا نحوه راه رفتن او (راه رفتن) هستید، همیشه به متخصص پا یا پزشک مراجعه کنید.

کودکان و پوشیدن کفش

کفش طبی کودکان

کودکی که راه رفتن را یاد می گیرد و شروع به حرکت میکند ، اطلاعات حسی مهمی را از کف پا در تماس با زمین دریافت می کند. کفش به محافظت از پاهای آنها در برابر آسیب و گرما و سرما کمک می کند.

هنگامی که کودکان نوپا یاد می گیرند که راه بروند ، باید تا آنجایی که ممکن است پا برهنه راه بروند یا کفشی راحت استفاده کنند، تا بتوانند آنچه را که با پاهای خود لمس می کنند احساس کنند و قدرت عضلانی پیدا کنند. در طی زمان ، آنها می توانند از یک کفش با کفی محکم تر استفاده کنند.

کفش های کودک خود را به طور حرفه ای نصب کنید ، که باید شامل اندازه گیری هر پا برای طول و عرض باشد. پای کودکان خیلی سریع رشد می کند و اندازه کفش آنها ممکن است هر چند ماه یکبار به روز شود ، پس از حساسیت بالایی برخوردار است. کفش های خیلی تنگ می توانند راه رفتن کودک شما را مختل کرده و مشکلاتی زیادی را برای پای کودکتان وجود آورند.

توصیه ما برای کودک شما ، استفاده از کفش طبی کودکان است زیرا با دقت ساخته میشود و از متریال های با کیفیت در طی فرایند ساخت آن استفاده میشود.

همچنین دارای جنبه درمانی است و میشود متناسب با مشکل پای کودک ساخته شود.

پیشنهاداتی برای کفش بچه گانه

کفش‌های کودک نوپا شما باید دارای موارد زیر باشند:

  • تناسب راحت در طول و عرض
  • فضای زیادی برای انگشتان پا
  • یک کفی منعطف و صاف – بررسی کنید که کف پا می تواند نزدیک انگشت پا خم شود
  • جلوی کفش از پاشنه پهن تر است تا با شکل طبیعی پا مطابقت داشته باشد
  • یک پاشنه شمار جامد (قسمتی که پشت پاشنه پا می چرخد)
  • بند، بند یا بست برای جلوگیری از حرکت زیاد یا لیز خوردن پا در داخل کفش.

کفش های گران قیمت همیشه بهتر نیستند. پای بچه ها خیلی زود از کفش های خود بزرگتر می شوند.

کفش طبی ارتوپدی چیست؟

کفش های ارتوپدی کفش هایی هستند که به طور خاص برای حمایت یا سازگاری مکانیک و ساختار پا ، مچ پا و ساق پا طراحی شده اند و دارای تعدادی ویژگی و عملکرد مفید پزشکی هستند که آنها را از کفش های روزمره جدا می کند.

کفش طبی کودکان چیست :

این کفش ها به صورت سفارشی و مناسب با مشکل پای کودک شما ساخته میشود.

باتوجه به استفاده از تکنولوژی پیشرفته اسکن کف پا  که  موسسه ارتوپد فنی توان طب مفتخر به استفاده از این اسکنرآلمانی است،کف پای کودک شما با بررسی دقیق آنالیز شده و کفش متناسب با مشکل کودکتان ساخته میشود. 

همچنین از چرم طبیعی در ساخت آن بکار برده میشود.

کاربرد و اهداف درمانی کفش طبی کودکان :

کفش طبی کودکان

کفش طبی کودکان در ارتوپدی فنی توان طب

با کفش طبی کودکان میشود بسیاری از مشکلات و بیماری های پا که در کودکی بوجود می آیند را درمان کرد.

از آن جایی که این محصولات با توجه به اسکن از کف پای کودک ، برسی دقیق پا و متناسب با مشکل پای کودک به طور ویژه ای ساخته میشوند، قادر به درمان بسیاری از بیماری های پا هستند.

و چه بهتر که بیماری در کودکی درمان شود و مشکلات کم تری را بوجود آورد.

در زیر به اهداف درمانی و کاربرد های درمانی این محصول پرداخته ایم:

  • بهبود و درمان صافی کف پا

صافی کف پا در کودکان

وقتی گفته می شود صافی کف پا دارید که قوس سمت داخل کف پاها پهن شده باشد.
دراین حالت هنگام ایستادن ،تمامی کف پای تان ،کف اتاق را لمس می کند. کف پای صاف معمولا دردناک نیست.
صافی کف پا موقعی رخ می دهد که انحناهای طبیعی کف پا در دوران کودکی تشکیل نشود، زیرا انحنای کف پا هنوز رشد نیافته است.

انحناها یا قوس های کف پاها در بیشتر افراد در سنین کودکی رشد خود را می کند.
در موارد دیگر کف پای صاف ممکن است بعلت ضربه یا فرسایش ناشی از افزایش سن ایجاد شود.
گاهی اوقات ،کف پای صاف ممکن است با مشکلات مچ یا زانو ها ارتباط داشته باشد واین مشکلات راتشدید کندو ساختار طبیعی پاها را دچارتغییر کند.

  • بهبود و درمان زانوی پرانتزی

بیماری زانوی پرانتزی بیماری است که:

خط وزن بدن و راستای استخوان ها با هم روی انرژی منتقله از بدن به زمین و همچنین شکل استخوان های تحمل کننده وزن اثر می گذارند.

 پای پرانتزی(Genovarum) زمانی تشخیص داده می شود که در وضعیت ایستاده در حالی که پاها به یکدیگر نزدیک هستند، مچ پاها با یکدیگر تماس داشته و زانو ها از یکدیگر فاصله داشته باشند.

با سیر رشدی کودک تا سن دو سالگی این وضعیت پرانتزی وجود دارد که به آن پای پرانتزی فیزیولوژیک گفته می شود و انتظار می رود تا سن 4 سالگی اصلاح شود.

در صورت ادامه این وضعیت بعد از چهار سالگی به عنوان عدم راستایی و اختلال در نظر گرفته می شود و نیازمند درمان است.

در صورت عدم درمان پای پرانتزی می توان انتظار مواردی همچون درد زانو، درد در پاها، خستگی در پیاده روی ها و درد کمر و در نهایت افزایش فشار به زانو و آرتروز زودرس زانو را داشت.

  • بهبود و درمان زانوی ضربدری

X-Leg یا زانو ضربدری به حالتی گفته می شود که در وضعیت ایستاده در حالی که زانو ها به یکدیگر تماس دارند، مچ پا ها از یکدیگر فاصله داشته باشند.

در افرادی که زانوی ضربدری هستند مهارت راه رفتن و دویدن به نسبت افراد معمولی ضعیف تر است و به زودی خسته می شوند، تعداد دفعات زمین خوردن نیز بیشتر است.

چه زمانی باید برای کودک خود کفش تهیه کنیم؟

کودک شما به محض شروع به راه رفتن میکند برای محافظت از پاهای خود در برابر شیشه های شکسته و سایر اشیا یا مواد مشکل ساز روی زمین ، به اولین جفت کفش خود احتیاج دارد و در صورت پا گذاشتن افراد “بزرگتر” روی انگشتان کوچک ، از آسیب دیدگی او جلوگیری می کند. در غیر این صورت ، او باید در صورت ایده آل هر زمان که ممکن است پابرهنه برود و به آن ساقه ها فضای تنفس ، کشش و رشد دهد.

قبل از اینکه او راه برود ، شما برای گرم نگه داشتن پاهای کودک خود فقط به جوراب یا بوت احتیاج دارید. با این اوصاف ، خرید یک جفت کفش کودک برای لباس پوشیدن در هر سنی مشکلی ندارد.

همچنین میتوانید برای حفاظت بیشتر و پیشگیری از مشکلات پا در کودک ، یا درمان و بهبود مشکلات پا از کفش طبی کودکان استفاده کنید.

آیا باید کفش ارتوپدی بخریم؟

به طور خلاصه ، کفش های ارتوپدی مزایای زیادی در مقایسه با کفش های معمولی دارند: به کاهش درد در پاشنه ، پا ، زانو ، باسن و کمر کمک می کند. همچنین بهبود تحرک و ثبات و تناسب بهتری ارائه می دهند.

خرید کفش طبی کودکان

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

برای خرید کفش طبی کودکان شما میتوانید با مراجعه به موسسه ارتوپد فنی توان طب این محصول را با بهترین کیفیت و متریال ،که مناسب با مشکل پای کودک شما ساخته میشود تهیه کنید.

متخصصین ما برای شناسایی مشکل پای کودک شما 

با بهره گیری از اسکن کف پا،کفش یا کفی متناسب با پای کودکتان را میسازند. 

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند

کفش طبی کودکان