کفی طبی پای صاف

کفی طبی برای کف پای صاف

صافی کف پا معمولا باعث درد و بدشکلی در هنگام راه رفتن میشود، کفی طبی برای کف پای صاف میتواند به راحتی درد را بهبود دهد و با طراحی منحصر‌به‌فردی که دارد منجر به درمان این عارضه میشود. این محصولات با تکیه بر دانش بروز و تخصصی در زمینه‌ی ارتز تولید میشوند و معمولا برای دقت بیشتر با توجه به اسکن کف پا ساخته میشوند.

استفاده از کفی های ارتوپدی برای کاهش اثرات صافی پا یک روش درمانی رایج و کم هزینه میباشد. مخصوصا در سنین پایین(کودکی-نوجوانی) جهت درمان جوابدهی بهتری دارند و میشود به عنوان یک گزینه مطمئن در نظر گرفته شوند.

صافی کف پا

کف پای صاف

زمانی که قوس کف پا از حد نرمال کم‌تر شود به اصطلاح گفته میشود که فرد دچار Flatfeet یا همان صافی کف پا میباشد. این عارضه نسبتا شایع است. اما میتوان گفت در نوزادان و کودکان نوپا طبیعی میباشد.

با بزرگتر شدن کودکان، بافت ها سفت می شوند و قوس شکل می گیرند. این تا زمانی که کودک 2 یا 3 ساله شود انجام می شود. اکثر افراد تا زمان بزرگسالی قوس های طبیعی دارند. با این حال، قوس ممکن است هرگز در برخی افراد ایجاد نشود.

برخی از بیماری های ارثی باعث شل شدن تاندون ها می شوند.

  • سندرم اهلرز-دانلوس
  • سندرم مارفان

افرادی که با این شرایط متولد می شوند ممکن است کف پای صاف داشته باشند.

افزایش سن، جراحات یا بیماری ممکن است به تاندون‌ها آسیب برساند و باعث ایجاد کف پای صاف در فردی شود که قبلاً قوس‌هایی ایجاد کرده است. این نوع کف پای صاف ممکن است فقط در یک طرف ایجاد شود.

به ندرت، صافی کف پای دردناک در کودکان ممکن است ناشی از شرایطی باشد که در آن دو یا چند استخوان در پا رشد کرده یا به هم جوش می‌خورند. به این حالت ائتلاف تارسال می گویند.

علائم

کودکان اغلب درد پا، مچ پا یا درد ساق پا ندارند. در صورت وقوع باید توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ارزیابی شوند.

علائم در بزرگسالان ممکن است همراه با احساس خستگی و درد نسبتا شدید و یا شدید پس از دوره های طولانی ایستادن یا ورزش کردن باشد. همچنین ممکن است در قسمت بیرونی مچ پا درد داشته باشید. البته در بعضی موارد گزارش‌هایی در رابطه با کمردرد نیز داده شده است. 

تشخیص

در افرادی که صافی کف پا دارند، هنگام ایستادن کف پا با زمین تماس پیدا می کند.

برای تشخیص مشکل، پزشک از شما می خواهد که روی انگشتان خود بایستید. اگر قوس ایجاد شود، کف پای صاف انعطاف پذیر نامیده می شود. دیگر نیازی به آزمایش یا درمان نخواهید داشت.

اگر قوس با ایستادن روی پنجه ایجاد نشود (به نام کف پای صاف سفت و سخت)، یا اگر درد وجود داشته باشد، ممکن است آزمایش‌های دیگری مورد نیاز باشد، از جمله:

  • سی تی اسکن برای مشاهده استخوان های پا
  • اسکن MRI برای مشاهده تاندون های پا
  • اشعه ایکس از پا برای بررسی آرتروز
  • اسکن لیزری کف پا

کفی طبی

کفی طبی

کفی های طبی(ارتز) محصولات پزشکی تجویزی هستند که در داخل کفش برای اصلاح مشکلات پا و تسکین درد استفاده می شوند. آنها به صورت سفارشی و متناسب با پای شما ساخته می‌شوند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای مدت طولانی دوام بیاورند. آنها قابل جابجایی هستند، بنابراین می توانید آنها را در ترکیب با جفت های مختلف کفش استفاده کنید.

ارتز باید توسط یک متخصص پا واجد شرایطی که در یک سرویس تخصصی ارتز کار می کند تجویز شود. این به این دلیل است که تجویز صحیح نیاز به ارزیابی دقیق اختلال عملکرد بیومکانیکی پای خود و تجزیه و تحلیل تأثیر آن بر راه رفتن دارد.

نصب کفی های سفارشی می تواند درد را کاهش دهد، راه رفتن شما را بهبود بخشد، استرس سایر قسمت های بدن را کاهش دهد، و از ایجاد ناهنجاری های پا جلوگیری کند یا از آن جلوگیری کند.

مراقبت های بعد

کفی ها به گونه ای طراحی شده اند که چندین سال دوام بیاورند، اما در صورت شکستن یا نیاز به تعمیر، کلینیک باید خدمات تعمیر و نگهداری ارائه دهد.

جایگزین های این درمان

مشکلات پا همچنین می تواند روی کفش هایی که می توانید بپوشید نیز تأثیر بگذارد. در این شرایط، ممکن است علاوه بر کفی های ارتز، از کفش های مناسب نیز بهره مند شوید.

همچنین مجموعه ای از دستگاه های ارتز به غیر از کفی وجود دارد که ممکن است وضعیت شما را بهتر درمان کند. این وسایل شامل تکیه گاه های پارچه ای، ساق بند فیبر کربنی، مچ بند و زانوبند می باشد.

بهترین کفی طبی برای کف پای صاف

یک کفی برای کف پای صاف به تسکین درد ناشی از صافی کف پا کمک می کند، تعادل و حمایت را به پاهای شما باز می گرداند و از آسیب شناسی های دیگر ناشی از این بدشکلی جلوگیری می کند.

کفی طبی پای صاف: تسکین درد

مزایای کفی طبی چندگانه است. ابتدا خستگی احساس شده هنگام راه رفتن یا ایستادن طولانی مدت را کاهش می دهد، سپس کفی ارتوپدی با حمایت از قوس پا، درد ناشی از تغییر شکل قوس داخلی را نیز تسکین می دهد. استفاده از ارتز همچنین درد کمر، زانو و لگن را کاهش می دهد.

در نهایت این وسیله پزشکی نواحی فشار بیش از حد کف پا را برطرف می کند. درد پاشنه و جلوی پای مربوط به کف پای صاف را کاهش می دهد.

کفی طبی پای صاف: بازیابی تعادل

استفاده از کفی طبی برای کف پای صاف این مزیت را می دهد که تعادل را بازگرداند. ارتز همزمان روی اختلالات استاتیکی، ثبات پای عقب و تعادل عضلانی مداخله می کند.

اصلاحات انجام شده توسط کفی باعث ایجاد تعادل مجدد در وضعیت بدن و در نتیجه تعادل بهتر هنگام راه رفتن می شود. به این ترتیب زمین خوردن و رگ به رگ شدن مکرر که اغلب به دلیل صافی کف پا ایجاد می شود، کاهش می یابد.

کفی طبی پای صاف: جلوگیری از آسیب شناسی های دیگر

در صورت عدم درمان، صافی کف پا می تواند منجر به عوارض شود. بنابراین پوشیدن کفی های ارتوپدی از بروز سایر آسیب شناسی ها جلوگیری می کند:

  • هالوکس والگوس
  • خار پاشنه
  • فاشیای کف پا
  • میخچه و پینه

خرید کفی طبی برای کف پای صاف

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

برای تشخیص و درمان صافی کف پا، خرید کفی طبی و تهیه اسکن از کف پا (به منظور دقت‌بیشتر در تشخیص و فرایند ساخت) با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت به ما مراجعه کنید و کفی، صندل و کفش طبی مناسب با مشکل پای خود را تهیه کنید.

شما میتوانید با تعیین وقت قبلی به موسسه ارتوپدی فنی توان طب مراجعه کنید.

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 505
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند