کفی طبی

کفی طبی و مراقبت بیشتر از سلامت پا

کفی طبی(ارتوپدی) تجهیزات پزشکی هستند که توسط متخصص پا یا متخصص اطفال ساخته می شوند. آنها درد ناشی از ناهنجاری های پا را به لطف اصلاحی خاص برای هر فرد تسکین می دهند. کفی های مختلف را می توان در فعالیت های اوقات فراغت روزانه، در حین کار یا در حین ورزش استفاده کرد.

ارتز پا معمولاً در موارد زیر تجویز می شود:

 • درد یا ناراحتی هنگام راه رفتن
 • پاهای بد شکل (هالوکس والگوس، کف پای صاف یا توخالی و غیره)
 • نابرابری در طول اندام تحتانی بیش از یک و نیم سانتی متر
 • بی ثباتی

ارتز به عنوان یک وسیله پزشکی در نظر گرفته شده و طول عمر آنها متغیر است، اما لازم است هر سال آنها را تمدید کنید.

اهمیت مراقبت از پا

پاها به عنوان پایه و اساس بدن در نظر گرفته می شوند، بنابراین مهم است که در مورد مراقبت صحیح از پا یاد بگیرید. تحقیقات نشان داده است که سلامت کلی بدن زمانی تحت تاثیر قرار می گیرد که پاها بدیهی تلقی شوند و با دانش صحیح مراقبت از پا به راحتی می توان از این امر جلوگیری کرد.

شستن پاها، خشک کردن کامل به خصوص در بین انگشتان پا، و دنبال کردن با مرطوب کننده به نرم شدن پوست کمک می کند. جایگزین کردن کفش‌ها به طور متناوب مفید است، که به هر جفت اجازه می‌دهد زمان کافی برای هواگیری داشته باشد. این می تواند از نفوذ قارچ و باکتری به کفش جلوگیری کند که ممکن است به پای ورزشکاران مرتبط باشد.

ممکن است با پوشیدن کفش‌های راحت و یا استفاده از کفی طبی داخل کفش، از جمله انگشت چکشی، بونیون یا میخچه از برخی بیماری‌های پا جلوگیری شود. توصیه می‌شود از کفش‌هایی با ساپورت کم یا بدون تکیه‌گاه مانند دمپایی‌ها اجتناب کنید، که می‌تواند به حفظ حمایت در قوس پا کمک کند.

چرا باید از کفی ارتوپدی استفاده کنیم؟

پاها برای راه رفتن روی عناصر نرم و طبیعی مانند خاک و ماسه طراحی شده اند، نه روی سطوح سخت و مسطح ساخته دست بشر که بسیاری از دنیای مدرن ما را تشکیل می دهند. کفی‌های طبی مانند یک ردپای طبیعی قوس‌های شما را در آغوش می‌گیرند، به شما حمایت تمام روز، ثبات اساسی می‌دهند و به حفظ تراز طبیعی بدن شما از پایه کمک می‌کنند.

حتی کوچکترین انحراف در پاهای شما هنگام راه رفتن روی سطوح سخت در طول روز می‌تواند منجر به ضربه‌هایی شود که مستقیماً به بدن شما وارد می‌شود، به همین دلیل است که بیشتر افراد می‌توانند از استفاده از کفی‌های ارتوتیک سود ببرند. قرار گرفتن به درستی برای همه مهم است و چیزی نیست که فقط وقتی بزرگتر شوید به آن نیاز پیدا کنید. افراد در هر سنی نیاز به تراز مناسب پا دارند.

کفی‌ها می‌توانند به افراد جوان‌تری که ممکن است به برندهای خاص کفش علاقه‌مند باشند کمک کند و از این طریق می‌توانند انواع مختلفی از کفش‌ها را بپوشند در حالی که هنوز توسط درج‌های ارتز محافظت می‌شوند. خبر خوب این است که اگر اینسرت ها برای شما کار نمی کنند، این روزها کفش های ارتوپدی فوق العاده و شیک زیادی نیز موجود است.

همه ما می‌توانیم از پوشیدن کفی‌های ارتوتیک بهره ببریم، زیرا هیچ یک از ما تراز مناسبی برای نیازهای دنیای مدرن، فعالیت‌ها و محیط‌های مدرن نداریم. ممکن است فقط به تغییرات خفیفی در پاهای خود نیاز داشته باشید که توسط کفی های ارتوپدی ارائه می شود یا ممکن است به چیز خاصی نیاز داشته باشید.

اگر اینطور است، می توانید ارتزهای سفارشی را به راحتی تهیه کنید، اگرچه معمولاً گران هستند. در مورد پاهای شما هر چه که باشد، کفی ها به کاهش درد کمک می کنند. پس از شروع استفاده از کفی، متوجه خواهید شد که از پیاده روی و فعالیت های طولانی تر مانند خرید و پیاده روی بدون دردسری که قبلاً با این فعالیت ها همراه بودید، لذت خواهید برد.

اگر به طور منظم پا درد دارید یا متوجه می شوید که پیاده روی طولانی مدت به زانوها و باسن شما آسیب می رساند، شما کاندیدای عالی برای خرید کفی های طبی هستید. خرید کفی می تواند به شما کمک کند کفشی را که دوست دارید بپوشید و در عین حال مطمئن شوید که دیگر از راه رفتن دردی ندارید.

ساق پا، زانو و پشت تنها برخی از قسمت‌های بدن هستند که می‌توانند تحت تأثیر قرار گرفتن یا راه رفتن نامناسب قرار بگیرند و برخی افراد ممکن است در معرض خطر آسیب و درد بیشتری از این موضوع باشند.

انواع کفی طبی

ما دو نوع کفی طبی داریم، هر کدام کاربرد ها و مزایای خود را دارند،

که در زیر به آنها میپردازیم:

ارتزهای خارج از قفسه

ارتزهای خارج از قفسه به ارتزهایی گفته می شود که بدون تایید پزشک در دسترس هستند. آنها از این نظر شبیه داروهای بدون نسخه هستند. شما به سادگی می توانید آنها را از هر فروشگاه یا فروشنده آنلاین به تنهایی خریداری کنید.

ارتزهای خارج از قفسه به صورت انبوه تولید می شوند و ممکن است برای مدت کوتاهی کار کنند، اما درد تقریباً همیشه عود می کند، و این در صورتی است که به اندازه کافی خوش شانس باشید که تسکین موقتی داشته باشید. برای برخی، چنین ارتزهایی فقط درد را بدتر می کنند. به طور مشابه، ارتزهایی که به صورت آنلاین خریداری می شوند، اغلب بی اثر هستند. ارتزهای خارج از قفسه اغلب ارزان تر هستند، و آنها را به گزینه ای جذاب برای بسیاری تبدیل می کند.

عیب اصلی این ارتزها این است که به مسائل مربوط به اطفال که باعث علائم شما می شود، توجه نمی کنند. گلایه های رایج افرادی که ارتزهای خارج از قفسه می خرند این است که ای کاش قوس کمی بالاتر یا پایین تر بود، نرم تر بود و غیره.

اگر واقعاً به سلامت پا و مچ پای خود اهمیت می دهید، بهتر است از ارتزهای با نسخه یا سفارشی استفاده کنید که فقط یک متخصص پا می تواند ارائه دهد.

ارتز سفارشی با نسخه

ارتزهای سفارشی دارای کیفیت برتر هستند و فقط برای شما ساخته شده اند. کاملاً با خطوط پای شما مطابقت دارد و مشکلات بیومکانیکی شما را اصلاح می کند. یک متخصص پا یک ارزیابی کامل از اندام تحتانی شما – پا، مچ پا و ساق پا – انجام می دهد و هنگام ایجاد ارتز شما آنها را در نظر می گیرد. ارتزهای سفارشی تجویزی برای درمان انواع مشکلات پا، مانند درد پا و مچ پا، فاسیای کف پا، تاندونیت و غیره استفاده می شود.

ارتزهای سفارشی یا کاربردی هستند یا سازگار. ارتزهای کاربردی طراحی منحصر به فردی دارند که به کنترل حرکت غیرعادی کمک می کند و از یک ماده نیمه سفت ساخته شده است. ارتزهای تطبیقی از مواد بسیار نرم تری برای حمایت و راحتی بیماران مبتلا به پینه، بونیون(هالوکس والگوس) و غیره ساخته می شوند.

ارتزهای سفارشی اکنون تا حدی قابل تنظیم هستند که می توانید رنگ، نرمی، جنس و غیره را انتخاب کنید. ارتزهای تجویز شده توسط متخصص پا ممکن است هزینه بیشتری نسبت به ارتزهای خریداری شده در فروشگاه داشته باشند، اما در درازمدت، هزینه های پزشکی کمتری را برای بیماری های پا و مچ پا و صدمات به شما تحمیل می کنند.

فواید استفاده از این محصولات

کفی طبی

پا قلب دوم ما است و مراقبت از این عضو بسیار برایمان حائز اهمیت است. ما در فعالیت های روزانه ی خود مانند: در محل کار، پیاده روی ، ورزش و… از پاهای خود استفاده میکنیم و معمولا آنهارا در کفش قرار میدهیم، اما شاید یک کفش برای پاهای ما به اندازه کافی راحت و مناسب نباشد(زیرا به طور انبوه و با استاندار کلی تولید میشود) خب چه کاری از دستمان بر می آید!

بله، قرار دادن یک کفی مناسب در هر کفشی میتواند آن کفش را به بهترین شکل ممکن برای پای ما مناسب و راحت کند. بخصوص امروزه که با وجود تکنولوژی اسکن از کف پا ابعاد دقیق پا در اختیار کارشناس ارتز قرار میگیرد و میتواند مناسب ترین کفی طبی را برای فرد مراجعه کننده تولید کند.

چند نمونه از فواید استفاده از کفی ارتوپدی:

 • پخش کردن مناسب فشار روی پا
 • حمایت از پا
 • احساس راحتی در پیاده روی و انجام فعالیت های روزانه
 • جلوگیری از کمردرد های مربوط به پا
 • درمان بیماری های پا(صافی کف پا، پینه، میخچه و ..)
 • مناسب و کاربردی برای افراد دیابتی
 • پیشگیری و بهبود روند درمانی مشکلات پا

تاثیر در بهبود بیماری پا

این محصولات تاثیر بسیاری بر روند بهبود بیماری های پا(کوتاهی پا، صافی کف پا، پای پرانتزی و..) دارند. زیرا این محصولات(بخصوص ارتز سفارشی) با ایجاد حمایت از نقاط لازم و تنظیم و پخش مناسب فشار میتوانند جلوی درد را بگیرند و در روند بهبود اثر گذار باشند. البته استفاده‎‌ی منظم و درست از این وسایل بسایر مهم است و در صورتی که به درستی و مطابق دستور متخصص از این ارتز ها بهره‌مند شوید، میتوانید روی تاثیر درمانی این محصولات حساب ویژه‌ای باز کنید. 

در اکثر موارد پزشکان و منخصصین پا و ارتوپدی برای پیشگیری و درمان کفی های مخصوص طبی را توصیه میکنند و در بسیاری از موارد بیمار را ملزم به استفاده از این محصول میکنند. به این شکل که در نسخه‌ی صادر شده استفاده از این ارتز ها را ذکر میکنند و فرد با مراجعه به مراکز ارتوپدی فنی(مانند: توان طب) اقدام به تهیه این لوازم میکند.

البته بسیار مهم است که مرکز ارتوپدی فنی که میخواهید به آن مراجعه کنید از تکنولوژی های بروز و کادری مجرب برخوردار باشد. ما در موسسه‌ی ارتوپدی فنی توان طب این نوید را به شما میدهیم که میتوانید با اطمینان از درستی عملکرد ما، بهره‌گیری ما از تکنولوژی روز و سابقه‌ی 12 ساله‌ی ما در امر توانبخشی به ما مراجعه کنید.

بهترین کفی طبی برای من!

خب! حالا این سوال برای ما پیش می آید که با این تعاریف کدام کفی برای ما بهترین است. برای پاسخ به این سوال ابتدا باید نیاز خود را بیابیم. مثلا:

 • اگر فقط برای استفاده ی روزمره میخواهیم میتوانیم یک کفی ساده و راحت تهیه کنیم و آن را در کفش خود قرار دهیم
 • شاید زمانی از روز خود را به دویدن اختصاص میدهید و تهیه کفش ورزشی خوب برای شما گران تر تمام شود و به دنبال راه بهتری هستید. میتوانید به یک مرکز ارتوپدی فنی(توان طب) مراجعه کنید، از کف پای خود اسکن تهیه کنید و به کارشناس بگویید که کفی را برای چه میخواهید. اینگونه هم پای شما تحت حفاظت و سلامت است و هم در هزینه ها صرفه جویی کرده اید.
 • احتمال دارد مشکلی در پای خود یا فرزندتان احساس کنید، مانند: صافی کف پا یا کوتاهی پا پس به دنبال راهکاری برای حل مشکل میگردید که قطعا این راهکار شما را به استفاده از کفی طبی سوق میدهد. پس هر چه زودتر اقدام کنید تا مشکل ارزان تر و راحت تر حل شود.
 • امکان دارد بیماری ای در پای خود داشته(پای دیابتی، کوتاهی، پای پرانتزی و…) باشید و به پزشک ارتوپد مراجعه کرده اید. خب حالا پزشک متخصص برای شما کفی ارتوپدی(ارتز) تجویز کرده است. بنابراین شما در پی تهیه این محصول مناسب با بیماری خود از مراکز ارتوپدی فنی(توان طب) هستید.

با توجه به موارد بالا نتیجه میگیریم که بهترین کفی طبی را باید با توجه به نیازمان انتخاب کنیم. و نکته دیگر این است که دقت کنیم و بهترین مرکز ارتوپدی فنی(ارتز و پروتز) را برای تهیه ارتز سفارشی انتخاب کنیم.

←ما در موسسه ارتوپدی فنی توان طب با برخورداری از ابزار پیشرفته، استفاده از تکنولوژی روز و کادری مجرب و متخصص میتوانیم این اطمینان را به شما بدهیم که بهترین و مناسب ترین وسیله طبی را برای شما تهیه کنیم.

برای خرید کفی طبی به کجا مراجه کنیم؟

برای خرید کفی طبی مناسب پای خود جهت استفاده ی روزمره و درمانی به موسسه ی ارتوپدی فنی توان طب مراجعه کنید و این محصول طبی را سفارش دهید. متخصص ابتدا با گرفتن اسکن از کف پای شما، ابعاد پا را با دقت بررسی کرده و کفی مناسب و اختصاصی برای پای شمارا پیشنهاد میدهد و جهت ساخت، ابعاد مورد نظر را به کارگاه ارسال میکند.

متخصص ما(کارشناس ارتز و پروتز) بعد از ارسال کفی ساخته شده توسط کارگاه، آن را بررسی کرده تا اطمینان لازم جهت مناسب بودن محصول حاصل شود، سپس آنرا تحویل مراجعه کننده میدهد و دوباره روی پای شما کفی را بررسی میکند.

“کیفیت دستور کار ماست”

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز از شنبه تا چهارشنبه، بعد از ظهر از ساعت 16:00 الی 20:00 با تعیین وقت قبلی، به کلینیک مراجعه کنید.

لطفا قبل از مراجعه تماس بگیرید

تخفیف