درمان زگیل پا

5 درمان موثر برای زگیل پا

درمان زگیل پا. زگیل های کف پا از نظر پزشکی جدی نیستند، اما می توانند مشکلات قابل توجهی را با راحتی ایجاد کنند زیرا در کف پا ایجاد می شوند. زگیل‌های کف پا که باعث ناراحتی‌تر می‌شوند، می‌توانند سرسخت باشند و درمان آن به تنهایی دشوار باشد.

برای از بین بردن موثر این ضایعه‌های ناشخوشایند، توصیه می کنیم از محصولات ضعیف تر و بدون نسخه به نفع درمان های داخل مطب که به سرعت رشد زائدات ناخواسته را درمان می کنند، صرف نظر کنید.

در اینجا نگاهی به زگیل کف پا، پنج روش درمانی که ما ارائه می‌دهیم، و چرایی برتری آنها در از بین بردن زگیل کف پا از پای شما است.

زگیل کف پا

زگیل کف پا نتیجه یک عفونت ویروسی، به طور خاص، انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) است. این ویروس در محیط‌های مرطوب و تاریک مانند اتاق‌های رختکن یا مکان‌های عمومی شنا رشد می‌کند و اگر از پاهایتان محافظت نشده باشد، می‌توانید به راحتی مبتلا شوید.

هنگامی که ویروس وارد بدن شما می شود، می تواند باعث رشد در کف پای شما شود، اغلب در مناطقی که وزن دارند، که زگیل کف پا را بسیار ناراحت کننده می کند.

علائم زگیل کف پا

علائم و نشانه های زگیل کف پا عبارتند از:

  • ضایعات کوچک، خشن، به رنگ پوست یا سفید در پایین پا، به طور معمول در اطراف پاشنه یا قسمت زیرین انگشتان پا
  • نقاط سیاه کوچکی که گاهی اوقات به عنوان دانه های زگیل شناخته می شوند، اما در واقع رگ های خونی لخته شده در داخل یا اطراف زگیل هستند.
  • پینه های سخت در کف پا، جایی که زگیل کف پا مجبور به رشد به سمت داخل، زیر سطح پوست شده است.
  • درد یا ناراحتی هنگام راه رفتن یا ایستادن، بیشتر در نواحی آسیب دیده یا اطراف آن

در موارد زیر باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید:

  • زگیل ها شروع به خونریزی، تغییر رنگ یا درد قابل توجهی می کنند
  • زگیل ها با وجود درمان عود می کنند یا در گروه های بزرگ ظاهر می شوند
  • یک فرد همچنین مبتلا به دیابت، HIV/AIDS یا سایر اختلالات سیستم ایمنی است
  • حس در پای آسیب دیده از بین می رود
  • در مورد اینکه آیا رشد یک زگیل است یا نوع دیگری از بیماری پوستی، تردید وجود دارد

بهترین درمان زگیل کف پا

همانطور که اشاره کردیم، محصولات بدون نسخه برای زگیل کف پا وجود دارد، اما اغلب در از بین بردن این زگیل ها موثر نیستند. توصیه ما این است که قبل از انجام کاری به یک متخصص بهداشتی پا مراجعه کنید. 

با روش‌های زیر زگیل کف پای خود را از بین ببرید:

1. سرما درمانی

در کرایوتراپی از نیتروژن مایع برای انجماد زگیل استفاده می کنیم. پس از درمان، ضایعه می ریزد. لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است برای درمان متعدد یا بزرگ به یک سری درمان های سرما درمانی نیاز داشته باشید.

2. اسید سالیسیلیک

روش دیگر برای از بین بردن این ضایعه، استفاده از اسید سالیسیلیک قوی است که زگیل را می سوزاند.

3. کانتارون

این بر اساس سمی است که در سوسک‌های تاولی یافت می‌شود. کانتارون یک محلول موضعی است که مستقیماً روی زگیل های شما اعمال می شود، جایی که تاول ایجاد می کند. هنگامی که تاول بهبود یابد، زگیل از بین خواهد رفت.

4. درمان های لیزری رنگی پالسی

همچنین می‌توان از درمان‌های لیزری با رنگ پالسی استفاده کرد، که ضایعه را از زاویه‌ای متفاوت درمان می‌کند – با بستن رگ خونی کوچک متصل به زگیل.

5. تزریق داخل ضایعه

اگر زگیل‌های شما به درمان‌ها مقاوم هستند و عود می‌کنند، می‌توان تزریق‌های داخل ضایعه حاوی آنتی‌ژن تست کاندیدا را امتحان کرد. به زبان ساده، این یک درمان ایمونوتراپی است که ویروس HPV را در سطح کل سیستم درمان می‌کند.