floor reaction orthosis

معرفی (floor reaction orthosis):

floor reaction orthosis این ارتز ساختاری شبیه آفو دارد.جنس ان از ترموپلاستیک و فوم می باشد که بصورت دو تکه یا یک تکه ساخته می شود.دیواره های ان باید مقاوت لازم برای جلوگیری از تغییر زاویه مج پا را داشته باشد.طول بخش کف پا نیز بایستی تا سر انگشتان باشد و در برابر خم شدن مقاومت لازم را داشته باشد.زاویه مچ پا بایستی در 5 درجه پلانتار فلکشن فیکس شود.

مشخصات : این ارتوز بر روی زانو نیروی ground reaction اعمال می کند و به ایجاد ثبات در زانو کمک می کند. در قسمت انکل می تواند همراه با مفصل سالید و یا متحرک استفاده شود. در قسمت انکل به حرکات واروس والگوس مقاوم است. دارای پد ضخیم برای ایجاد حس راحتی می باشد. داری استرپ و هوک آسان برای راحتی در پوشیدن و درآوردن است. با کفش بیمار تنظیم می شود تا فرد بتواند در خارج از محیط منزل از آن استفاده کند.

درد زانو

درد زانو

زانو درد مشکلی شایع در بین بزرگسالان است و اغلب با ساییدگی و پارگی ناشی از فعالیتهای روزمره مانند راه رفتن ، خم شدن ، ایستادن و بلند کردن همراه است.

ورزشکارانی که دویدن یا بازی در ورزشهایی را انجام می دهند که شامل پریدن یا چرخش سریع است ، درد و مشکلات زانو را تجربه می کنند.

درد زانو در یک فرد ناشی از بالا بودن سن یا آسیب است و در برخی شرایط می تواند آزار دهنده و حتی ناتوان کننده باشد.

کاربرد (floor reaction orthosis):

– ضعف عضله چهار سر رانی
– همی پلژی و دی پلژی اسپاستیک
– الگوی گیت با زانوی فلکشن

هدف درمانی :

ایجاد اکستنشن زانو از طریق مکانیسم پلانتارفلکشن مچ/اکستنشن زانو و حفظ تیبیا در حالت تمایل به عقب. برای بیماران با ضعف شدید زانو همین طراحی می تواند همراه با مفصل زانو و شل رانی مورد استفاده قرار بگیرد.

طرز استفاده :

از این وسیله به هنگام  راه رفتن استفاده میشود.

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

شما میتوانید این محصول را از موسسه ما تهیه کنید.

_با بهترین کیفیت

_طراحی سفارشی

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)