بریس دوبل وصل به کمر

بریس دوبل چیست ؟ :

بریس دوبل ( ارتز )، این وسیله از مفاصل فلزی و ترموپلاستیک ساخته میشود. از آنجایی که این ارتز بزرگ بوده دو اندام تحتانی و کمر را در بر می گیرد.باید حداکثر تلاش انجام شود تا کمترین وزن را داشته باشد.برای بخش پا می توان از آفو یا کفش و رکاب استفاده کرد. مفاصل زانو بصورت قفل دار ساخته می شوند که بسته به شرایط بیمار و وزن آن می توان از انواع مختلف مفصل زانو از جنس استیل یا آلومینیوم استاده کرد. بخش کمری بسته به شرایط عضلات پشت بیمار می تواند بصورت شل LSO یا TLSO باشد. برای استفاده از این وسیله باید بیمار با کمک عصا بایستد

درد نخاع

درد ستون فقرات

بررسی اجمالی

یک آسیب نخاعی – آسیب به هر قسمت از نخاع یا اعصاب در انتهای کانال نخاع (cauda equina) – اغلب باعث تغییرات دائمی در قدرت ، احساس و سایر عملکردهای بدن در زیر محل آسیب می شود.

اگر اخیراً آسیب نخاعی را تجربه کرده اید ، به نظر می رسد همه جنبه های زندگی شما تحت تأثیر قرار گرفته است.

ممکن است اثرات آسیب دیدگی خود را از نظر ذهنی ، عاطفی و اجتماعی احساس کنید.

بسیاری از دانشمندان خوشبین هستند که پیشرفت تحقیقات روزی امکان ترمیم آسیب های نخاعی را فراهم می کند. مطالعات تحقیقاتی در سراسر جهان ادامه دارد.

در این میان ، درمان ها و توانبخشی به بسیاری از افراد مبتلا به ضایعات نخاعی امکان می دهد زندگی مستقل و مثمر ثمر داشته باشند.

کاربردبریس دوبل :

  1. آسیب های نخاعی  ناحیه سینه ایی و کمری فوقانی
  2. بیماران دارای عدم تعادل و ثبات مفصلی
  3. فلج های مغزی شدید که کنترل وی اندام تحتانی و ناحیه کمری ندارند.

هدف درمانی :

 بهبود توانایی ایستادن و قدم ورداشتن در حد چند قدم. همچنین باعث بهبود کاریی سیستم گوارشی .جلوگیری از رسوب املاح در کلیه و مثانه و جلوگیری از پوکی استخوان و افزایش عمر بیمار میشود. ایستادن بیمار باعث میشود بیمار دچار زخم بستر نشود. بیماران که توانایی اندام فوقانی خوبی ندارند می توانند از طریق الگوی راه رفتن swing.to/through مقدار بیشتری راه برود.

طرز استفاده:

  بصورت 4 تا 6 بار در روز هر بار 5 دقیقه کافی است. بیمار در صورت توانایی کامل اندام فوقانی و تنه میتواند برای راه رفتن از آن استفاده کند.

سفارش بریس دوبل وصل به کمر

شما میتوانید این وسیله را با بهترین کیفیت از موسسه ی ارتوپدی فنی توان طب تهیه کنید

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند