صندل طبی زنانه

صندل طبی

صندل طبی در خانه و محیط کار میتواند بسیار مفید باشد و به حفظ سلامت پا و راحتی شما کمک کند. همچنین در مواردی از این محصول طبی برای درمان و یا جلوگیری از درد نیز استفاده میشود. این محصول در دو نوع آماده(از پیش ساخته شده) و تخصصی(ساخته شده مخصوص فرد) عرضه میشود. به نوع تخصصی آن ارتز یا صندل طب ارتوپدی نیز میگویند.

صندل‌های ارتوپدی لوازمی هستند که به‌طور خاص برای پشتیبانی یا هماهنگی با مکانیک و  فرم پا، مچ پا و ساق طراحی شده‌اند و دارای تعدادی خصوصیت‌ها و عملکردهای کارآمد پزشکی هستند که آنها را از مدل‌های روزمره جدا می‌کند.

تفاوت نوع “آماده” با “تخصصی”

نوع آماده را میشود از فروشگاه های طبی تهیه کرد و باید این نکته را مدنظر داشت که نوع آماده فقط یک راحتی نسبی ایجاد میکند و ممکن است برای همه افراد مفید نباشد. همچنین دارای ویژگی درمانی نمیباشد.

صندل طبی ارتوپدی(تخصصی) زیر نظر کارشناس ارتز و پروتز ساخته میشود و برای ساخت آن فرد متقاضی ابتدا باید در کلینیک ارتوپدی فنی توسط کارشناس ویزیت شود و شرح حال فرد و ابعاد پای وی مورد بررسی قرار گیرد تا محصول متناسب با شرایط او برایش ساخته شود.

در نوع تخصصی میتوان شرایط خاص مراجعه کننده مانند:

  • صافی کف پا
  • قوس بیش از حد کف پا
  • خار پاشنه
  • پای دیابتی
  • کوتاهی پا(یک پا بلندتر از دیگری)
  • و…

را نیز در نظر گرفت و محصول طبی را طوری طراحی کرد که باعث کاهش درد، پیشگیری از بیماری ها پا و درمان مشکلات پا شود.

استفاده برای درمان

صندل طبی

از ارتز های طبی پا(کفی،صندل، کفش و…) میتوان به منظور درمان و پیشگیری از مشکلات و بیماری های پا استفاده کرد. در بیشتر موارد فرد با دستور پزشک باید اقدام به تهیه این محصولات(در نوع تخصصی) کند و در مواردی خود مددجو میتواند با مراجعه به کلینیک ارتوپدی فنی این کار انجام دهد.

از صندل طبی بیشتر برای کاهش درد صافی کف پا و خارپاشنه استفاده میشود. همچنین پزشکان استفاده از این لوازم را برای درمان صافی کف پای کودکان نیز توصیه میکنند زیرا صندل ارتوپدی میتواند با ایجاد قوس های متناسب با کف پا و شرایط مددجو روند درمانی را ایجاد کند.

خرید صندل طبی

شما میتوانید برای خرید صندل طبی به موسسه‌ ارتوپدی فنی توان طب مراجعه کنید. در توان طب کارشناس ما با برسی دقیق پا و در صورت لزوم تهیه اسکن از کف پا، کفی، صندل و یا کفش مناسب با پای شما را به صورت سفارشی برای شما میسازد. این لوازم به منظور درمان نیز استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که صندل های ساخته شده تمام چرم و دست دوز میباشند.

آدرس مطب

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506 تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز از شنبه تا چهارشنبه، بعد از ظهر از ساعت 16:00 الی 20:00 با تعیین وقت قبلی، به کلینیک مراجعه کنید.