پروتز

پروتز چیست ؟

پروتز چیست: پروتز به وسیله ای اطلاق می گردد که جانشین عضو از دست رفته می شود .نبود یک عضو ممکن است د راثر جراحی – قطع عضو – نقص مادرزادی – تصادفات و غیره بوجود آمده باشد که در این صورت نیاز به یک عضو مصنوعی جهت جبران عملکرد عضو ضروری بنظر می رسد .

تاریخ پروتز 

تاریخ پروتز

هیچگونه اطلاع دقیقی در رابطه با اولین باری که پروتز مورد استفاده قرار گرفته است وجود ندارد استفاده از اندامهای مصنوعی در یونان باستان به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح می رسد .اندام مصنوعی متناسب به محل قطع عضو نامگذاری می شوند :

  • پروتز اندام تحتانی چیست؟

پروتز پای مصنوعی

شامل:

-پنجه برای قطع پا

-سایم برا ی قطع از مفصل مچ پا

-زیر زانو

-روی زانو

– بالای زانو و کاندین برای قطع قطع از مفصل هیپ می باشد .

وظیفه این وسایل برگرداندن عملکردهای عضو از بین رفته تا حد ممکن می باشد که در اندام تحتانی عمده ترین وظیفه پروتز تحمل وزن است . این پروتزها بسته به محل قطع عضو و تواناییهای فرد به اجازه راه رفتن بصورت نسبتا عادی و راحت را خواهند داد .

پروتز اندام تحتانی

  • پروتزهای اندام فوقانی چیست؟

پروتز اندام فوقانی

شامل :

-قطع انگشتان

– قطع مچ دست

– زیر آرنج

– بالای آرنج و شانه می باشد .

این نوع به دو دسته :

کارآراو تزیینی تقسیم می شوند که وظایف عمده آنها در اندام فوقانی انجام بعضی از حرکات دست و حالت تزئینی می باشد .

پروتز اندام فوقانی

  • پروتز سینه چیست؟

پروتز های سینه

پروتز سینه

ایمپلنت سینه یا Augmentation Mammoplasty، به‌معنای بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن است که ازجمله پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی است که سال‌هاست زنان زیادی در سرتاسر جهان به آن تن داده‌اند. از ایمپلنت سینه جهت ایجاد سینه‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر یا جایگزینیِ حجمی از سینه که در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوءتغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا با عمل جراحی پروتز سینه، روش‌های عمل، انواع، جنس، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و مزایا و معایب آن آشنا شوید

چه کسی می تواند در پروتز کمک کند؟

پروتزها متخصصان بهداشتی هستند که در پروتز تخصص دارند. اگر به یکی نیاز داشته باشید، آنها با تیم پزشکی شما برای طراحی و تناسب پروتز شما همکاری خواهند کرد و به شما در استفاده و مراقبت از آن کمک خواهند کرد.

اگر برای رفع مشکلات وضعیت بدن و راه رفتن به یک دستگاه ارتز نیاز دارید، ممکن است یک متخصص ارتوپدی نیز به شما کمک کند.

موسسه ارتوپد فنی توان طب

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

ما مفتخر به ساخت دست و پای مصنوعی با بهترین کیفیت و کارایی هستیم.که با بهره گیری از کادر مجرب و تکنولوژی های روز میتوانیم بهترین محصولات طبی را متناسب با بیماری شما بسازیم 

موسسه ارتوپد فنی توان طب

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند