پروتز

پروتز به وسیله ای اطلاق می گردد که جانشین عضو از دست رفته می شود .نبود یک عضو ممکن است د راثر جراحی – قطع عضو – نقص مادرزادی – تصادفات و غیره بوجود آمده باشد که در این صورت نیاز به یک پروتزجهت جبران عملکرد عضو ضروری بنظر می رسد .

تاریخچه پروتز 

هیچگونه اطلاع دقیقی در رابطه با اولین باری که پروتز مورد استفاده قرار گرفته است وجود ندارد استفاده از اندامهای مصنوعی در یونان باستان به قرن پنجم قبل از میلاد مسیح می رسد .پروتز متناسب به محل قطع عضو نامگذاری می شوند :

شامل پروتز:

-پنجه برای قطع پا

-سایم برا ی قطع از مفصل مچ پا

-زیر زانو

-روی زانو

– بالای زانو و کاندین برای قطع قطع از مفصل هیپ می باشد .

وظیفه این پروتز برگرداندن عملکردهای عضو از بین رفته تا حد ممکن می باشد که در اندام تحتانی عمده ترین وظیفه پروتز تحمل وزن است . این پروتزها بسته به محل قطع عضو و تواناییهای فرد به اجازه راه رفتن بصورت نسبتا عادی و راحت را خواهند داد .

شامل پروتزهای:

-قطع انگشتان

– قطع مچ دست

– زیر آرنج

– بالای آرنج و شانه می باشد .

این پروتزها به دو دسته :

کارآراو تزیینی تقسیم می شوند که وظایف عمده آنها در اندام فوقانی انجام بعضی از حرکات دست و حالت تزئینی می باشد .

  • پروتز سینه

ایمپلنت سینه یا Augmentation Mammoplasty، به‌معنای بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن است که ازجمله پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی است که سال‌هاست زنان زیادی در سرتاسر جهان به آن تن داده‌اند. از ایمپلنت سینه جهت ایجاد سینه‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر یا جایگزینیِ حجمی از سینه که در حین شیردهی، حاملگی، کاهش وزن و سوءتغذیه یا عواملی مثل سرطان یا ضربه از بین رفته، استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا با عمل جراحی پروتز سینه، روش‌های عمل، انواع، جنس، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و مزایا و معایب آن آشنا شوید

موسسه ارتوپد فنی توان طب

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

ساخت دست و پای مصنوعی با بهترین کیفیت موجود.

موسسه ارتوپد فنی توان طب

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند

0/5 (0 Reviews)