کفش طبی چیست

کفش طبی چیست؟

بسته به میزان تغییر شکل، یک کفش درمانی استاندارد ممکن است برای اصلاح مشکل کافی باشد. در موارد دیگر، مراقبت شخصی ضروری است. بنابراین کفش طبی چیست؟ و تفاوت بین یک مدل ساخته شده برای اندازه گیری توسط متخصص اطفال و یک مدل ساخته شده به صورت سری چیست؟ پاسخ در مقاله زیر.

چه خوش خیم باشند و چه قابل توجه، بدشکلی های پا می تواند یک نقص واقعی در زندگی روزمره باشد. مالش دردناک، راه رفتن ناخوشایند یا کفش سخت، نصب در یک فروشگاه استاندارد می تواند پیچیده شود.

کفش طبی سفارشی چیست؟

کفش های ارتوپدی(طبی) که به عنوان کفش های درمانی سفارشی نیز شناخته می شوند، برای بیمارانی طراحی شده اند که ناهنجاری های قابل توجهی دارند. آنها به طور خاص با مورفولوژی آنها مطابقت دارند. هدف این تجهیزات بهبود عملکرد راه رفتن است، به ویژه به لطف کفی های ارتوپدی به نام ارتزهای کف پا.

کفش های ارتوپدی سه اختلال اصلی را اصلاح می کنند:

  • تغییر شکل (انگشت پا، ناهمواری طول اندام تحتانی و غیره)
  • بی ثباتی (به عنوان مثال به دنبال قطع انگشت پا)
  • مشکل در پوشیدن کفش (آرتریت روماتوئید، کوتولگی و غیره)

اولین جفت کفش طبی باید توسط متخصص (در طب فیزیکی و توانبخشی، ارتوپدی، ارتوپدی فنی یا روماتولوژی) تجویز شود. پس از آن، تمدید با پزشک معالج انجام می شود. این تجهیزات پزشکی حداکثر تا دو جفت در سال اول تحت پوشش تامین اجتماعی می باشد. بازپرداخت یک جفت یک بار در سال امکان پذیر است.

ایجاد یک مدل سفارشی نیاز به بررسی اولیه توسط متخصص اطفال دارد. یک قالب پا گرفته می شود تا ارتز پا و رویه مستقیماً روی آن ایجاد شود. هنگامی که طراحی کامل شد، متخصص یک نمونه اولیه شفاف ایجاد می کند که امکان تایید موقعیت پا را فراهم می کند. پس از تایید، فرآیند تولید راه اندازی می شود.

تفاوت بین کفش های درمانی سفارشی و تولید انبوه

کفش های درمانی تولید انبوه به صورت سفارشی از قالب خاصی ساخته نمی شوند. آنها که در تعداد زیادی تولید می شوند، اصلاح کلی آسیب شناسی های روزمره را ارائه می دهند که نیازی به مراقبت شخصی ندارند.

یک جفت کفش درمانی تولید انبوه از قبل حاوی عناصر تولیدی خاصی برای ناهنجاری‌های گسترده است. به منظور انطباق با نیازهای خاص تر، این مدل ها معمولاً یک کفی قابل جابجایی ارائه می دهند. سپس می توان آن را با ارتز پای خود جایگزین کرد.

خوب است بدانید: مانند یک محصول سفارشی، کفش های درمانی تولید انبوه نیز جزو درمان ها محسوب می شوند. بنابراین تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

توان طب: گزیده ای از کفش های درمانی توسط افراد حرفه ای

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

توان طب که توسط یک متخصص ارتز و پروتز با تجربه تاسیس شده است، منتخبی از کفش های درمانی را برای پاتولوژی های عمومی پا ارائه می دهد. محدوده های مختلف نیازهای روزانه را برای اطمینان از راحتی راه رفتن در هر شرایطی پوشش می دهند.

کفش راحتی

کفش راحتی انتخاب شده توسط موسسه‌ی ارتوپدی فنی طب فضای کافی برای جلوی پا و انگشتان پا را تضمین می کند. فضای داخلی از ساییدگی و فشرده شدن ته پا جلوگیری می کند. آنها در سه عرض موجود هستند: استاندارد، پهن و فوق عریض، برای مناسب بودن با انواع بدن. این کفش های راحتی نیازهای خاص پاهای حساس، متورم یا دیابتی، انگشتان تغییر شکل یافته و هالوکس والگوس را برآورده می کند.

ساخته شده از مواد طبیعی یا مصنوعی، چهار سبک مختلف برای فروش ارائه می شود: کفش راحت و مناسب ابعاد پای شما، کفش طبی سفارشی(جهت درمان مشکل پا)، دمپایی و صندل طبی. در نهایت، اکثر مدل‌ها یک کفی قابل جابجایی ارائه می‌دهند که می‌توان آن را با یک ارتز پای سفارشی جایگزین کرد.

محصولات کفش، کفی و صندل طبی در موسسه‌ی توان طب به صورت سفارشی و با توجه به اسکن از کف پای شما ساخته میشود تا تجربه‌ بهتری را به شما ارائه دهیم.