بریس آفو AFO برای مچ پا

بریس آفو AFO ، تکیه گاهی است که برای کنترل موقعیت و حرکت مچ پا ، جبران ضعف یا اصلاح ناهنجاری ها در نظر گرفته شده است. از AFO می توان برای حمایت از اندام ضعیف ، یا قرار دادن اندامی با عضلات منقبض در وضعیت طبیعی تر استفاده کرد. علاوه بر این ، از AFO برای کنترل افتادگی پا ناشی از انواع اختلالات عصبی و اسکلتی عضلانی استفاده می شود. با توجه به کاربرد متداول در پرداختن به افتادگی پا ، AFO با اصطلاح “مهاربند پا” مترادف شده است.

معرفی :

این وسیله پرکاربردترین وسیله تجویزی کلینیک های ارتز پروتز می باشد.این وسیله از جنس فلز و کفش یا ترموپلاستیک ساخته می شود.انواع پیش ساخته  ان نیز وجود دارد که برای موارد استفاده شبانه استفاده از انها موردی ندارد.

هدف استفاده از AFO یا ارتز مچ پا:

هدف از استفاده از AFO ایجاد ثبات در پا و مچ پا و ایجاد پاکسازی انگشتان پا در مرحله چرخش راه رفتن است. این امر به کاهش خطر ابتلا به انگشت و افتادن کمک می کند.

یک AFO معمولی یک قاب L شکل در اطراف پا و مچ پا ایجاد می کند که از زیر زانو تا سرهای متاتارس پا گسترش می یابد. AFO از انواع مواد از جمله پلاستیک های قابل حرارت ، فلز ، چرم و کامپوزیت کربن ساخت.

انواع مختلف AFO نیازهای خاص را برآورده می کنند از جمله:

فیبر های کربنی AFO

  • صفحه زیر پویا نیمه انعطاف پذیر
  • الگوی طبیعی راه رفتن را ترویج می کند
  • قدرت و پایداری را برای کنترل نیروهای پیچش تقویت می کند

طراحی سبک ، مدرن  ضمن جلوگیری از تماس در نقاط حساس فشار و تسهیل الگوی راه رفتن طبیعی ، قدرت و ثبات بیشتری را ایجاد می کند. ایده آل برای مشتریان فعال.

صفحات پا دارای 10-15 درجه بلند شدن قسمت جلوی پا از اطراف سرهای متاتارس هستند ، اما هنوز یک ارتز پا را در خود جای می دهند. طراحی پاشنه باز به از بین بردن زخم های فشار کمک می کند.قوس جانبی برای بیمارانی که دارای بی ثباتی مچ پا داخلی هستند ، پرونات یا والگوس هستند ایده آل است. قفل پشتیبانی میانی برای بیمارانی که دارای بی ثباتی جانبی مچ پا هستند ، وارون ، سوپینین یا وارس هستند ایده آل است.

کاربرد :

– دراپ فوت
– اسپلنت شبانه
– فلج عصب پرونئال
– همی پلژی
– اسیب های نخاعی

هدف درمانی :

پوزیشن دهی و حفظ عملکرد مچ پا و پا

طرز استفاده :

بصورت شبانه و مواقع استراحت

سفارش AFO( ارتز مچ پا )

شما میتوانید این محصول را از موسسه ارتوپد فنی توان طب تهیه کنید.

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند