اسکن کف پا

اسکن کف پا چیست؟ فواید و مزایای کاربردی آن

اسکن کف پا چیست؟ تهیه اسکن کف پا برای بدست آوردن ابعاد دقیق پا جهت بررسی مشکل و ساخت ارتز(کفش طبی، کفی طبی و…)مناسب برای درمان، بسیار کارآمد است و باعث دقیق تر شدن تشخیص کارشناس میشود که میتواند کمک بسیاری به درمان کند.

دستگان اسکن ما، نوع قوس کف پا، اندازه ی کف پا و نقشه ی فشاری آن را تحلیل می کند. متخصصین ما در زمینه ی تهیه ی کفش و کفی های طبی، با استفاده از این آنالیز می توانند به خوبی و با دقت بالا، کفش و دیگر وسایل طبی مورد نیاز را طراحی کرده و بسازند.

بدین صورت افراد می توانند به راه حل مورد نظر برای راحتی و سلامت پای خود برسند.

پاها پایه و اساس سیستم اسکلتی عضلانی بدن بوده و آن را از فشار و تنش های وارده در اثر حرکت، محفوظ می دارند.

درمان بسیاری از عارضه های مختلف در سر تا سر بدن، با ارزیابی پا ها شروع می شود چرا که پاها در بسیاری از مواقع، منبع و علت اصلی درد و عارضه می باشند. حتی اگر کف پاها دردناک نباشند، می توانند منبع درد برای ران، زانو، باسن، کمر، شانه و یا گردن باشند.

اسکن دیجیتالی کف پا، یک راهکار پیشرفته ی تشخیص اختلالات کف پاست که ممکن است باعث به وجود آمدن درد در زانو ها، پشت و یا گردن شوند. پس از تشخیص چنین عارضه هایی، افراد را به کمک کفش و کفی های طبی مورد درمان قرار می دهند. البته برای موارد شدید، روش های درمانی متفاوتی نیز به کار می روند.

کفش و کفی طبی

کفش و کفی طبی محصولاتی بسیار کاربردی در بهبود مشکلات پا و افزایش کیفیت در روند زندگی روزانه مثل پیاده روی و محیط کار میشود. امروزه بسیاری برای درمان مشکلات پای خود یا کودکشان روی به استفاده از این محصولات میکنند.

این محصولات با ایجاد حمایت از پا، پوشش دادن مناسب پا، پخش اصولی نیرو و پوشش دادن قسمت های ضعیف کف پا میتوانند بسیار موثر واقع شوند.

امروزه استفاده از کفش و کفی طبی(ارتوپدی) میتواند کیفیت پیاده روی و زمانی که پای شما در کفش قرار دارد را افزایش دهد. همچنین بسیاری از مشکلات پا را با استفاده از این لوازم درمان میکنند یا در روند بهبودی از آنان بهره میبرند، مانند:

 • صافی کف پا
 • کوتاهی پا
 • کلاب فوت
 • پای دیابتی
 • خارپاشنه

و بسیاری دیگر از مشکلات که به کمک این محصولات ارتوپدی(طبی) درمان میشوند.

اسکن کف پا با لیزر چیست؟

اسکن کف پا

اسکن کف پا با لیزر یک فناوری پیشرفته است که تصویری دقیق از پا ارائه می دهد. این تصویر به پزشك متخصص چشم انداز كامل و روشنی از وضعیت سلامتی بیمار می دهد، كه فاكتور مهمی در جهت سلامت كلی و عملکرد بقیه اعضای بدن است.

این اسکن های لیزری پا بسیار دقیق هستند و می توانند بلافاصله عدم تعادل ناشناخته پا را آشکار کنند. لحظاتی پس از انجام اسکن لیزر پا ، یک متخصص کایروپراکتیک ماهر می تواند دلیل درد و چگونگی رفع آن را تشخیص دهد.

مثال موردی:

اگر یکی از قوس های پا مشکل داشته باشد ، همان پا به طور داخلی می چرخد و فشار را روی زانوها ، لگن و باسن ایجاد می کند. این امر باعث درد های مزمن در اضافه کاری هر یک یا همه این مناطق به دلیل قوس نامتعادل در پا می شود.

این امر همچنین می تواند منجر به آسیب دیدگی فردی شود. خوشبختانه ، اسکن پا با لیزر و بررسی وضعیت ساختاری که به صورت دوره ای انجام می شود ، می تواند با گرفتن و اصلاح عدم تعادل قبل از انجام سایر نواحی بدن ، از آسیب دیدگی طولانی مدت جلوگیری کند.

فواید اسکن دیجیتالی کف پا چیست؟

اسکن کف پا

اسکن دیجیتالی کف پا، یک ارزیابی کامل و جامع از کف پای بیمار به همراه دیگر عوامل حائز اهمیت، ارائه می دهد. در طی این عمل، یک نقشه از کف پای بیمار تهیه می شود که وزن او، نحوه ی توزیع وزن و فشار وارد بر کف پا همراه با هرگونه اختلال موجود در کف پا، در این نقشه در نظر گرفته شده اند.

انجام این اسکن تنها چند دقیقه زمان برده و پس از آن یک ارزیابی جامع از هر یک از سه قوس در هر پا، ارائه خواهد شد.

افرادی که به جای استفاده از روش های قدیمی و الگو برداری از کف پا به کمک گچ، از روش پیشرفته اسکن فشاری استفاده می کنند، از آنالیز و ساخت سریع تر وسایل طبی، سود خواهند برد. همچنین دقت ساخت محصول را نیز بسیار افزایش میدهد و سبب کارایی بیشتر می‌شود.

این افراد، ارتوتیک (وسایل طبی) مورد نیاز خود را زود تر دریافت کرده و می توانند از آن استفاده کنند.

کاربرد

 • آنالیز آسیب های مکانیکال مربوط به کف پا و اختلالات در نحوه ی راه رفتن.
 • ارزیابی اثر ارتوتیک ها بر کف پا و نحوه ی راه رفتن
 • تشخیص اختلالات ثانویه ی مربوط به دیابت و دیگر مشکلات نوروپاتیک
 • تشخیص مناطق مستعد برای ایجاد زخم
 • مشاهده ی عملکرد کف پا و اختلالات در نحوه ی راه رفتن
 • تنظیم نحوه ی توزیع وزن در کف پا، پس از انجام عمل جراحی
 • مقایسه ی شرایط قبل و بعد از عمل جراحی
 • تشخیص اختلالات پیشرونده ی کف پا
 • ارزیابی فشار وارده در اثر تحرک پایین
 • در نظر گرفتن بخش هایی از کف پا، برای آنالیز بخش بخش آن ها به صورت جداگانه

امروز اسکن سه بعدی پای خود را دریافت کنید و با پاهای خود آشنا شوید:

 • نوع قوس. نوع قوس شما – کم، متوسط یا زیاد – مهم است که درک کنید تا بتوانید مشکلات احتمالی پا را کاهش دهید. نوع قوس شما برای شناسایی ارتز و بالشتک کفش مناسب برای شما استفاده می شود.
 • اندازه گیری ها. این اسکن علاوه بر اندازه‌های کفش شما، طول و عرض پا (بر حسب سانتی‌متر)، ارتفاع کف پا، ارتفاع قوس و دور پاهای شما را نیز شامل می‌شود. اسکن همچنین تفاوت در اندازه بین پاهای شما را مشخص می کند.
 • نقاط فشار. اسکن سه بعدی با استفاده از سنسورهای گرما، حداکثر فشار روی پاشنه (پشت پای) و توپ (قسمت جلویی) هر دو پا را شناسایی می کند. چه مقدار از ناحیه پای شما با زمین تماس دارد. و درصد توزیع وزن در پاهای شما.
 • سایز کفش. اندازه کفش را که از طریق فناوری سه بعدی اندازه گیری می شود، بیاموزید. به خاطر داشته باشید که اندازه بین برندهای کفش و انواع کفش ممکن است متفاوت باشد، بنابراین اندازه به عنوان نقطه شروع استفاده می شود. اگر کفی طبی می خرید، ممکن است به کفشی با سایز بزرگتر نیاز داشته باشید.

متخصص هر جنبه از نتایج اسکن سه بعدی شما را توضیح می دهد و شما را به راه حل کفشی که برای شما مناسب است راهنمایی می کند.

همه می‌توانند از تجربه مشاهده سه بعدی و اندازه‌گیری بهره ببرند که به شناسایی راه‌حل کفش‌های انتخابی سفارشی شما کمک می‌کند و به شما کمک می‌کند سبک زندگی سالم و فعالی داشته باشید.

مشتری فرهیخته، مشتری خوشحال است! برای اسکن سه بعدی پای خود همین امروز با ما تماس بگیرید.

برای تهیه اسکن کف پا کجا برم؟

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

شما میتوانید برای گرفتن اسکن از کف پای خود به موسسه ارتوپد فنی توان طب مراجعه کنید. با تهیه اسکن دیجیتال کف پا، سلامت پای خود را تضمین کنید. اسکن کف پا سبک تازه‌ای است که با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری، مشکلات پا را به رویه راحت و سریع گزینش می‌کند.

باعث افتخار و خوشحالی موسسه ارتوپد فنی توان طب است که از جدیدترین روش ها و پیشرفه ترین دستگاه ها مانند اسکن از کف پا برای کلیه مراجعه کنندگان عزیز استفاده می کنیم.

ما قدرتمند ترین دستگاه اسکنر را در اختیار داریم

در اینجا متخصصان ما پس از گرفت اسکن از کف پای شما، آن را بررسی کرده و کفش طبی ، کفی طبی و یا دیگر ارتز های متناسب با مشکل پای شما را خواهند ساخت.

آدرس مطب:

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند

آدرس ما در شبکه های اجتماعی :