سلامت پا

7 نکته مراقبت از پا در تابستان که باید بدانید

مراقبت از پا در تابستان. تابستان اینجا در ایران(مخصوصا نواحی جنوب کشور) برای بسیاری از ما زمانی پر از خورشید، گرما و حرارت است. چه کسی دوست ندارد یک روز را در ساحل یا استخر بگذراند و در زیر نور خورشید قرار بگیرد و در آب با طراوت شنا کند؟ میدونی کی نمیدونه؟ پاهای تو در طول ماه های گرم تابستان، چه در تهران باشید، چه اهواز یا مشهد، آن ها کمی سخت می گیرند. برای اینکه پاهای خود را زیبا و سلامت نگه دارید، در اینجا 7 نکته برای مراقبت از پا در تابستان وجود دارد که باید بدانید.

1. شستن پا با آب یخ

پس از یک روز به خصوص گرم، ممکن است پاهای شما متورم یا دردناک شود. همانطور که اگر حلقه هایتان گیر کرده باشند، دست هایتان را در آب سرد خیس کنید، پاهایتان هم می توانند از خیساندن با آب سرد بهره ببرند.

پاهای خود را به مدت 5 تا 10 دقیقه در یک کاسه آب یخ قرار دهید تا به زودی احساس شادابی کرده و به اندازه طبیعی خود بازگردند. با یک حوله خشک کنید و سپس مرطوب کنید تا نرم و لطیف بماند.

2. از پابرهنه رفتن خودداری کنید

به جز اینکه در خانه هستید، همیشه در بیرون از منزل کفش بپوشید. پاهای شما ممکن است کثیف شوند، انواع میکروب ها یا عفونت های قارچی را جمع آوری کنند، ناگفته نماند که ممکن است در اوج تابستان روی زمین گرم بسوزند.

3. برای مراقبت از پا در تابستان کفش های آبی تهیه کنید

اگر در بسیاری از فعالیت های خارج از منزل که مبتنی بر آب هستند، مانند قایق رانی، کایاک سواری، ماهیگیری یا غواصی شرکت می کنید، روی یک جفت کفش آبی سرمایه گذاری کنید. این موارد به مراقبت از پا در تابستان و در هنگام قرار گرفتن در معرض ماسه و سطوح سنگی کمک می کند و همچنین به شما ثبات و چسبندگی بهتری روی سطوح ناهموار یا لغزنده می دهد.

4. ضد آفتاب بزنید

برای مراقبت از پا در تابستان و گرمی هوا وقتی ضد آفتاب خود را استفاده می‌کنید، پاهای خود را فراموش نکنید! شما از صورت، گردن، پاها، بازوها و بدن خود محافظت می کنید، بنابراین جلوی پاهای خود توقف نکنید. آنها به اندازه بقیه بدن شما به محافظت در برابر نور خورشید نیاز دارند و اغلب در تابستان یکی از مناطقی هستند که در معرض نور خورشید قرار دارند.

5. لایه برداری کنید تا از پا در تابستان مراقبت کنید

از سنگ پا یا سوهان پا برای مالش دادن لکه های زبر پوست در کف پا استفاده کنید. در طول تابستان، معمولاً به دلیل هوای گرم، کفش‌های باز معمولی هستند، اما این امر می‌تواند پاهای شما را در معرض دید قرار دهد و بیشتر مستعد سفت شدن پوست باشد. بیشترین مناطقی که باید روی آن تمرکز کنید پاشنه پا، پهلوها و قسمت زیرین انگشت شست پا هستند.

6. مرطوب کنید

بعد از لایه برداری، زیر دوش رفته و پاهای خود را بشویید. پس از بیرون آمدن از حمام، پاها و کف پای خود را مرطوب کنید تا به پوست شما کمک کند رطوبت بیشتری جذب کند و آن را ببندد. این کار از پاهای شما در برابر زبری یا ترک خوردن مجدد محافظت می کند. اگر پاهایتان درد می کند، ممکن است مجبور شوید این روند را طی چند روز تکرار کنید. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، متخصصین پا در سیدنی توصیه می کنند این کار را روزانه انجام دهید تا به محافظت طولانی مدت از پاهای شما کمک کند.

7. شلوار در تابستان

وقتی هوای بیرون به طرز مضحکی گرم است، تقریبا غیرقابل تصور است که بجز شلوار، چیز دیگری روی پاهایتان بپوشید. اما پوشیدن وسایل در طول روز و هر روز به هیچ وجه به پاهای شما کمک نمی کند. کفش‌های بدون پشت مانند صندل، پاشنه‌ها و کناره‌های پای شما را در معرض عوامل خشن تابستانی قرار می‌دهند. زمان خود را در شلوارهای نخی، با کفش های بسته و حمایت کننده و محافظ بیشتر متعادل کنید مانند کفش طبی.