کفش طبی برای کف پای صاف

کفش طبی برای کف پای صاف

آیا کفش طبی برای کف پای صاف مفید است؟ بله، یک کفش طبی خوب و مناسب میتواند با ایجاد قوس محاسبه شده و دقیق به بهبود و درمان صافی کف پای شما کمک کند و شما را از این مشکل رها سازد. همچنین با ایجاد حمایت از پای شما، کیفیت پیاده‌روی شما را افزایش میدهد و با پخش درست نیرو(فشار) راحتی را برای شما به همراه می‌‌آورد.

کفش های ارتوپدی میتوانند بسیاری از مشکلات پای شمارا درمان کنند و جلوی درمان های پر هزینه و جراحی را بگییرند. این نوع کفش ها در مراکز ارتوپدی فنی تهیه و ساخته میشوند، همچنین فرایند ساخت تحت نظر متخصص‌های ارتز و پروتز انجام میگیرد.

صافی کف پا(Flat Feet)

داشتن کف پای صاف که به آن صافی کف پا نیز گفته می شود، وضعیتی است که در آن یک یا هر دو پا دارای قوس کم یا بدون قوس هستند. وقتی می ایستید، بالشتک های پا به زمین فشار می آورند. به طور معمول، شما نمی توانید قوس پا را ببینید، اگرچه گاهی اوقات زمانی که پا را بلند می کنید، قوس ظاهر می شود. همه نوزادان در بدو تولد دارای کف پای صاف هستند.

تشخیص Flat Feet

متخصص پا معمولاً با نگاه کردن به پای شما در حالت ایستاده قادر است که صافی کف پا را تشخیص دهد. از جمله برخی از تست های بصری مورد استفاده:

تست ردپای مرطوب با خیس کردن پاها و ایستادن روی یک سطح صاف و صاف انجام می شود. هرچه چاپ بین پاشنه و توپ پا ضخیم تر باشد، پا صاف تر است.

یک نوع تست دیگر نیز وجود دارد که هم معتبر‌تر است و هم مطمئن‌تر که در این تست یک دستگاه کف پای شمارا با استفاده از تکنولوژی لیزر اسکن و بررسی میکند. خوبی این تست این است که هم جواب دقیقی میدهد و هم به متخصص برای ساخت وسیله طبی(کفش طبی) مناسب با پای شما کمک میکند.

بهترین راه اسکن از کف پا است

البته در بیشتر موارد خودتان نیز قادر به تشخیص صافی کف پا هستید اما، برای اطمینان بیشتر و سیر مراحل درمانی، به یک متخصص پا مراجعه کنید.

درمان Flat Feet

اگر صافی کف پا باعث درد نشود، هیچ درمانی لازم نیست.

درمان بدون جراحی

اگر صافی کف پای شما دردناک است، پزشک ممکن است توصیه کند:

  • ساپورت های قوس (دستگاه های ارتوتیک). ساپورت های قوس بدون نسخه ممکن است به تسکین درد ناشی از صافی کف پا کمک کنند. یا ممکن است پزشک شما پایه‌های قوس‌هایی با طراحی سفارشی را پیشنهاد دهد که روی خطوط پاهای شما قالب‌گیری می‌شوند. ساپورت های قوس کف پای صاف را درمان نمی کنند، اما اغلب علائم را کاهش می دهند.
  • تمرینات کششی. برخی از افراد مبتلا به صافی کف پا، تاندون آشیل کوتاه شده نیز دارند. تمرینات کشش این تاندون ممکن است کمک کند.
  • کفش های حمایتی. یک کفش از نظر ساختاری ممکن است راحت تر از صندل ها یا کفش هایی با حداقل پشتیبانی باشد. کفش طبی میتواند برای درمان صافی کف پا بسیار موثر و مفید باشد.
  • فیزیوتراپی. صافی کف پا ممکن است باعث آسیب ناشی از استفاده بیش از حد در برخی از دوندگان شود. یک فیزیوتراپیست می تواند یک تحلیل ویدیویی از نحوه دویدن شما انجام دهد تا به شما در بهبود فرم و تکنیک کمک کند.

عمل جراحی

جراحی صرفاً برای اصلاح صافی کف پا انجام نمی شود. با این حال، ممکن است برای یک مشکل مرتبط، مانند پارگی یا پارگی تاندون، جراحی انجام دهید.

کفش طبی چطور کفشی است؟

کفش‌های طبی کفش‌هایی هستند که به‌طور خاص برای حمایت یا سازگاری با مکانیک و ساختار پا، مچ پا و ساق طراحی شده‌اند و دارای تعدادی ویژگی‌ها و عملکردهای مفید پزشکی هستند که آنها را از کفش‌های روزمره جدا می‌کند.

این محصولات میتوانند بسیاری از مشکلات پا را درمان کنند و در روند بهبود بیماری کمک شایانی به بیمار کنند. زیرا یک کفش طبی تحت نظر کارشناسان ارتز ساخته میشود.

همچنین این محصولات انحصاری هستند یعنی مختص پای سفارش دهنده ساخته میشود.

کفش طبی برای درمان صافی کف پا

بهترین روش برای درمان این مشکل استفاده از کفش طبی است زیرا این ارتز میتواند از مچ و قوزک پای شما حمایت کند و با ایجاد یک قوس مناسب با درجه‌ی صافی پای شما باعث بهبود این مشکل شود، در اصل این محصول قسمت صاف کف پا را پر میکند تا به پا و کمر فشار وارد نشود، همچنین از بروز بیماری پای پرانتزی جلوگیری میکند و یا در صورت داشتن پا پرانتزی آن را پوشش میدهد. در بعضی از موارد این پوشش با متصل شدن یک ارتز به کفش صورت میگیرد.

شما برای طی کردن مراحل تشخیص و درمان میتوانید به موسسه‌ی ارتوپدی فنی توان طب مراجعه کنید و روند زیر را تا بهبودی طی کنید. که شامل:

  • رزرو یک قرار ملاقات با متخصص ارتز و پروتز
  • مراجه حضوری به مطب
  • معاینه پا و کف پا توسط متخصص
  • تهیه اسکن از کف پا
  • بررسی اسکن پا به دست متخصص جهت ساخت وسیله مناسب
  • سفارش و تهیه کفش مخصوص

آدرس مطب :

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند