بریس میلواکی

بریس میلواکی چیست؟ و در درمان اسکولیوز چه نقشی دارد؟

بریس میلواکی یک ارتز نخاعی اصلاحی فعال است. این شامل یک حلقه گردن با قالب گلو و دو پد اکسیپیتال است تا از فشار زیاد در گردن جلوگیری شود. کمربند لگن پلاستیکی ، پایه های آلومینیومی ، پدهای قفسه سینه به شکل L و میله های فلزی در جلو و عقب از دیگر عناصر هستند.

همچنین، بریس میلواکی (miwaukee brace) قدیمی ترین وسیله برای اصلاح اسکولیوز است.در مطالعات مختلف به عنوان بهترین گزینه درمانی برای اسکولیوز مطرح شده است.میلواکی دارای سه سیستم شامل بخش کمربندلگنی,اسکلت آلومینیومی و سیستم های فشاری اصلاحی می باشد که این فشار ها می بایست هر ماه توسط کارشناس ارتوزوپروتز چک شود و دوباره تنظیم گردد.

برای افراد با انحرافات ستون فقرات هرچه زودتر اقدام به استفاده از این بریس شود بیشتر و بهتر نتیجه میدهد. این نکته را مدنظر داشته باشید که این بریس تا قبل از رشد(بلوغ) کامل ستون فقرات موثر است. 

اسکولیوز چیست؟ 

اسکولیوز یک انحنای غیر طبیعی در ستون فقرات است .در صورتیکه تنه ی فردی را از پهلو نگاه کنیم ، بطور طبیعی در ناحیه ی کمر یک انحنا بسمت داخل ( گودی کمر ) مشاهده میشود ، در ناحیه ی پشتی (برخلاف ناحیه ی کمری) برجستگی به بیرون مشاهده میشود .
در صورتیکه همین شخص را از پشت نگاه کنیم باید کل ستون فقرات را تقریبا در یک امتداد ببینیم ، مگراینکه انحنای غیر طبیعی ستون فقرات به راست یا چپ وجود داشته باشد ، که اصطلاحا تحت عنوان اسکولیوزیس نامیده میشود.
در خیلی از مبتلایان به اسکولیوزیس ، چرخشی نیز در ستون فقرات بچشم میخورد .این انحنای غیر طبیعی میتواند یک ناحیه ی ستون فقرات را درگیر کند و یا در نواحی مختلف مشاهده شود.

“برای مطالعه بیشتر در مورد اسکولیوز کلیک کنید”

کاربرد:

1.اصلاح انحراف جانبی ستون فقرات(اسکولیوز) ناحیه سینه ای و فوقانی کمر

2.کایفوز یا گوژ پشتی ستون فقرات

بریس میلواکی در درمان اختلالات وضعیتی مانند اسکولیوز ایدیوپاتیک استفاده می شود.

این بریس معمولاً برای کودکان با اختلال وضعیتی که به رشد خود نرسیده اند یا در دوره رشد سریع خود هستند تجویز می شود. این وسیله برای بزرگسالان یا نوجوانان که در حال حاضر بیش از جهش رشد هستند استفاده نمی شود ، زیرا هیچ تاثیری نخواهد داشت.

این مورد به ویژه در مواردی توصیه می شود که ترس از زوال در طول جهش رشد نوجوانان وجود دارد. اگر منحنی ستون فقرات دارای زاویه کاب(cobb) بین 20 تا 40 درجه باشد ، این نشان دهنده استفاده از بریس است.

تحت این فاصله زاویه کاب(cobb) ، منحنی بیمار تحت نظر باقی می ماند. در بالای این فاصله جراحان به جای بستن بریس مداخله خواهند کرد.

زمان استفاده از بریس میلواکی

بریس میلواکی

زمان استفاده از بریس میلواکی به طور معمول بین، 3سالگی تا رشد کامل ستون فقرات که معمولا 15 سالگی میاشد، مورد استفاده قرار میگیرد.

هدف درمانی بریس میلواکی

هدف درمانی، استفاده از بریس میلواکی جلوگیری از پیشرفت قوس و اصلاح آن تا حد ممکن تا تکامل رشد میباشد.

بریس میلواکی برای درمان محافظه کارانه اختلالات وضعیتی استفاده می شود.

هدف این است که بدن را راست نگه دارد و از پیشرفت منحنی جلوگیری کند در حالی که بیمار در حال رشد است و در انتظار نیاز احتمالی به مداخله جراحی است.

اهداف مدیریت محافظه کار اسکولیوز عبارتند از:

  1. برای جلوگیری از پیشرفت منحنی در بلوغ
  2. جلوگیری یا درمان اختلالات تنفسی
  3. پیشگیری یا درمان درد ستون فقرات 
  4. بهبود زیبایی شناسی

لازم به ذکر است که همه به یک اصلاح دائمی نمی رسند. این امکان وجود دارد که بریس در هنگام بستن موثر باشد ، اما هنگامی که بیمار از بستن بریس جلوگیری می کند ، منحنی می تواند به شکل اولیه خود بازگردد.

توصیه

توصیه می شود از بریس میلواکی 23 ساعت در روز استفاده کنید. یک ساعت که کودک خارج از براکت می گذراند باید به تمرینات اختصاص داده شود. مطالعات ثابت کرده است که این پروتکل برای درمان محافظه کارانه اسکولیوز ایدیوپاتیک نوجوانان مثر است.

مهم است که بریس به طور منظم بررسی و تنظیم شود در حالی که کودک در حال رشد است و اصلاح منحنی پیشرفت می کند. هنگامی که بلوغ اسکلتی به دست می آید و اگر منحنی تحت کنترل است ، برنامه متوقف می شود. روند توقف برنامه بریس باید به تدریج انجام شود و با دقت دنبال شود. در صورت وجود هرگونه علامتی که منحنی خراب شود ، بیمار باید مثل قبل از بریس استفاده کند.

نشان داده شده است که این پروتکل دارای مشکلات روانی و تصویر بدنی بر بیماران است. برخی از بیماران بریس خود را بسیار کمتر از حد توصیه می کنند: به جای 23 ساعت در روز ، آنها را به مدت 15 ساعت می پوشند.

میزان استفاده

استفاده از این وصیله به این شکل است که، 23 ساعت در روز برای اصلاح و 8 ساعت برای جلوگیری از پیشرفت قوس

سوالات رایج

بریس میلواکی

بریس میلواکی برای چه مواردی استفاده می شود؟

هدف از بریس میلواکی تثبیت و جلوگیری از پیشرفت تغییر شکل در ستون فقرات است. برای موفقیت این درمان ، بریس باید به طور مناسب پوشیده و مراقبت شود.

اگر کیفوز درمان نشود چه اتفاقی می افتد؟

مانند کیفوز وضعیتی ، این بیماری معمولاً در نوجوانی تشخیص داده می شود. در صورت عدم درمان ، کیفوز شوئرمن می تواند پیشرفت کند. همراه با درد و تغییر شکل زیبایی نیز می توان پیش بینی کرد.

چه مدت از بریس میلواکی استفاده می کنید؟

از فرزند خود بخواهید تا پایان سه هفته 20 تا 22 ساعت از بریس میلواکی استفاده کند

چند سال باید بریس اسکولیوز بپوشید؟

بسته به اندازه منحنی بیمار و سفتی ستون فقرات ، این بدان معناست که بریس را به مدت 6 تا 18 ماه بپوشید و سپس آنها را از پوشیدن یک اصلاح کننده به یک بریس حمایتی سنتی ، یا کاملاً خارج از مهار ، جدا کنید.

آیا بزرگسالان می توانند برای اسکولیوز از بریس استفاده کنند؟

پزشکان به ندرت برای اسکولیوز در بزرگسالان تجویز می کنند زیرا چنین درمانی نمی تواند وضعیت را در بیمارانی که به بلوغ اسکلتی رسیده اند بهبود بخشد. هنگامی که بریس توصیه می شود ، هدف درمان معمولاً تسکین درد و کاهش نیاز به دارو است.

چند ساعت در روز از بریس اسکولیوز استفاده می کنید؟

چه مدت باید بریس را بپوشم؟ بریس باید 23 ساعت در روز استفاده شود تا تیم تشخیص دهد که بیمار به بلوغ اسکلتی رسیده است. در آن زمان ، شما ممکن است به پوشیدن بریس فقط در شب تغییر دهید.

بریس میلواکی چگونه کار می کند؟

هدف این است که به بیمار یادآوری شود که چانه را عقب بکشد و سر را در عقب در برابر پدهای اکسیپیتال نگه دارد. عمل کمربند لگنی و قالب گلو با هم سر را در مرکز لگن نگه می دارد. چرخش دنده ها توسط یک پد فشار واقع در برجستگی های دنده را اصلاح می کند.

خرید بریس میلواکی (miwaukee-brace)

موسسه ارتوپدی فنی توان طب

شما میتوانید برای خرید بریس میلواکی و درمان اسکولیوز بدون جراحی به موسسه ارتوپدی فنی توان طب مراجعه کنید و این بریس را با بهترین کیفیت و کارایی سفارش دهید. تمامی فرآیند ساخت توسط کارشناس ارتز و پروتز انجام میشود.

آدرس مطب

تهران، اسلامشهر، نبش خیابان مهدیه، مجتمع گلستان، طبقه 3، واحد 506
تلفن : 56140745 – 56111339 (021)

مراجعین عزیز بعد از ظهرها از ساعت 16:00 الی 20:00 به کلینیک مراجعه نمایند